Четвер, 05 лютого 2009 20:41

Рідкі шпалери використовують кілька разів

Вінничанка Оксана Лебідь стіни вітальні вирішила покрити рідкими шпалерами.

— Вони добре чистяться, легко наносяться й на них не видно швів від стиків, — розповідає жінка.

Оксанин чоловік пошпаклював і поґрунтував стіни. Потім за допомогою пластикової тертки наніс підготовлені шпалери.

— Ми взяли світло-голубі, але в магазині нам пропонували понад десяток відтінків, — розповідає Оксана. — На вигляд вони як суха кольорова глина.

— Їх треба розводити водою до консистенції густої сметани, — додає Олександр Лебідь. — Ми брали мілкозернисті, тому на них потрібно 4 літри, а для крупнозернистих беруть 6 літрів. Усе це треба перемішати до однорідної маси й лишити на 30 хвилин та ще раз вимішати. Потім наносити на стіну за допомогою пластикової тертки.

За годину шпалери підсохли.

— Зараз вони похожі на шовкові обої, — каже Оксана. — Єдиний недолік, що їх треба накладати на рівну поверхню, і якщо стіна була вкрита вапном, вони не триматимуться. Слід буде спочатку здирати вапно, тоді штукатурити і лише потім наносити шпалери.

Зараз вони похожі на шовкові обої

У Лебедів лишилося трохи розведених шпалер. Олександр наніс їх на листок паперу, а коли висохли, зсипав у поліетиленовий мішок.

— 2-кілограмової упаковки вистачає, щоб покрити 3 квадратних метри поверхні, — каже чоловік. — На прихожу пішло чотири упаковки.

Шпалери родина купувала в будівельному супермаркеті. Упаковка коштує 50 грн.

— Якщо шпалери на стіні забруднилися, їх можна легко відновити, — пояснює продавець шпалер на Центральному ринку Анатолій Мовчан, 32 роки. — Спочатку поверхню збризнути водою з пульверизатора, а за кілька хвилин їх можна буде зняти зі стіни, перемішати з водою і знову нанести. Такі шпалери можна використовувати два-три рази.

Зараз ви читаєте новину «Рідкі шпалери використовують кілька разів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода