Ексклюзиви
Четвер, 30 жовтня 2008 16:48

Протигрипозні вакцини можуть подорожчати

В аптеках Вінниччини з"явилися протигрипозні вакцини. Цієї зими очікують новий для України вірус підтипу А2 (Брізбен).

— У попередньому сезоні цього вірусу не було, тому антитіл до нього в людей немає, — попереджає завідуючий епідвідділом обласної санстанції Степан Томин, 44 роки. — Чекають і два інші віруси грипу — підтипу А1 (Брізбен) і В (Флорида). Особливої небезпеки вони не становлять. Віруси грипу групи В, епідемії не викликають. Вірус А1 (Брізбен) на теренах Вінниччини вже гостював. Імунітет до нього в людей є.

Усі ці штами грипу містять протигрипозні вакцини — ваксігрип (Франція), інфлувак (Нідерланди), інфлексал V (Швейцарія), флуарикс (Німеччина).

— Рекомендувати для профілактики грипу можна всі чотири, — зазначає Степан Томин. — Аптеки поки відпускають протигрипозні вакцини по закупівельних цінах вересня. Наприклад, інфлувак коштує 72 грн. Проте, за словами провізорів, із дня на день вони можуть подорожчати.

Томин не радить вінничанам колоти вакцину вдома. Краще звернутися до дільничного терапевта або педіатра.

Український центр грипу цьогоріч прогнозує епідемію середньої інтенсивності. Однак обласна санстанція чекає епідемію, вищу, ніж минулого року.

Зараз ви читаєте новину «Протигрипозні вакцини можуть подорожчати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі