Вінницька громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями "Гармонія" провела зміну реабілітаційного табору для молоді на візках.
Молоді інваліди області так відпочивають сьомий рік. Цьогоріч уперше табірну зміну відкрили завдяки управлінню у справах сім"ї та молоді Вінницької обладміністрації.
— Реабілітаційний табір розмістився у вінницькому санаторії імені Михайла Коцюбинського, — каже керівник "Гармонії" Раїса Панасюк, 35 років. — Щороку придумуємо щось нове. 2007-го на проекті "Скарби Поділля" інваліди вивчали народні ремесла краю.
Цьогорічна табірна зміна запропонувала 15 особам віком 18–35 років соціальні тренінги та майстер-класи. Учасники вчилися адаптуватися до самостійного життя, налагоджувати стосунки з людьми. Протягом тижня відпочивали, грали, танцювали на дискотеці, каталися на катамаранах та їздили на екскурсію до Умані.
— Приїхала молодь із сіл Іллінецького, Томашпільського, Хмельницького, Липовецького та Мурованокуриловецького районів, — продовжує Панасюк. — Для них ця зміна має стати вікном у світ. Люди на візках із сіл інколи навіть не мають можливості вийти з дому. Вони позбавлені будь-якої інформації, яка б допомогла їм набути навичок самостійного життя, можливості навчатися та працевлаштуватися.
Завдяки реабілітаційному проекту Любов Загаєцька з Іллінців створила у своєму районі громадську організацію "Надія". Жінка перша пройшла заняття та тренінги в табірній зміні.
27-річна Катерина Коваль із Літина приїздить до табору не вперше. Нині проводить семінари та навчання в групі допомоги інвалідам району.
— У таборі я побачила, що не одинока зі своїми проблемами, — каже Катерина. — Після першої зустрічі відчула себе зовсім по-іншому. Зрозуміла, що можу багато чого досягти.
— Участь у проекті багатьом стане поштовхом для активних дій і зміни свого життя, роботи над собою, і головне — прагнення надавати допомогу іншим, — зауважує Раїса Панасюк.
Коментарі