Наприкінці листопада почали діяти нові правила в'їзду і виїзду людей і переміщення товарів між окупованими територіями Донбасу та Україною. Їх затвердив Кабінет міністрів.
— Тепер громадяни можуть пройти українські блокпости не тільки з паспортом України, а й із закордонним або тимчасовим посвідченням, — каже 42-річна Тамара Василенко з окупованого Донецька. Їздить кілька разів на місяць у Маріуполь. — Для жителів ОРДЛО нові правила зручні, бо можна забути чи загубити один із документів. Тоді досить пред'явити інший і не створювати черги. Також діти до 14 років можуть їздити за закордонним паспортом чи за свідоцтвом про народження. Від 14 років — ще за внутрішнім паспортом. Коли дитина повертається на окуповану територію, не треба нотаріально засвідченого дозволу на це від другого з батьків. Раніше вимагали.
Діти, які народилися на окупованій території і не мають свідоцтва про народження державного зразка, можуть потрапити до України з одним із батьків і документами бойовиків, що підтверджують народження на окупованій території. Україна такі документи визнає.
У перші дні дії нових правил перетину КПВВ жителі окупованих територій не знали про нововведення.
— Державна прикордонна служба та інші органи не провели інформаційної кампанії. Тільки зараз мешканці ОРДЛО через соціальні мережі й інтернет почали більше дізнаватися про зміни, — каже аналітик Благодійного фонду "Право на захист" Ірина Пецко, 34 роки.
З нових правил перетину лінії розмежування також виключили термін "ручна поклажа". Тепер мешканці окупованих територій можуть провозити необмежену кількість речей.
Коментарі