В Україні відновлять роботу продовольчі ринки. Їх щодня перевірятимуть працівники Держслужби із питань безпечності харчових продуктів і захисту прав споживачів.
Продавці та покупці мають бути в масках, їм мірятимуть температуру. Адміністрації повинні установити на входах антисептики та щовечора прибирати і дезінфікувати приміщення. Торговцям слід сидіти за захисними екранами і на відстані 3 м одне від одного.
— Щодня отримуватимуть дозвіл на роботу. Якщо ринок порушить правила, зможе запрацювати за тиждень, — каже головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко, 40 років.
Рішення ухвалили після мітингів підприємців. 25 квітня у місті Кам'янське на Дніпропетровщині ті штурмували центральний базар, зірвали замки на металевих воротах і почали працювати. За два дні в райцентрі Хуст на Закарпатті торговці перекрили трасу Мукачево-Рогатин. Мітинги пройшли в Полтавській, Чернівецькій, Одеській, Херсонській, Львівській, Запорізькій, Вінницькій областях.
Карантин в Україні зніматимуть у п'ять етапів. Між кожним буде 10 днів. Запускатимуть за умови постійного зниження кількості інфікованих.
Дозволять гуляти в парках, відкриють велопрокат, автомийки, частину салонів краси. Працюватимуть нотаріуси, адвокати й аудитори.
На другому етапі відкриють побутові магазини, кінотеатри просто неба, спортзали, готелі. Відновиться навчання випускних класів.
Далі запрацюють торговельно-розважальні центри, театри, бази відпочинку, міжміське сполучення в межах областей.
На четвертому і п'ятому етапах запустять метро і наземний транспорт, відкриють освітні заклади, ресторани і кафе.
— Якщо кількість хворих знижуватиметься, то другий, третій і четвертий етапи можуть початися одночасно, — каже прем'єр-міністр Денис Шмигаль, 44 роки.
На 29 квітня в Україні коронавірус підтвердили у 9866 людей. Вилікувалися 1103 осіб, померли — 250. Найбільше хворих у Чернівецькій області — 1489.
На в'їзд і виїзд закриті райцентри Олешки і Каховка на Херсонщині, Подільськ Одеської області, місто Почаїв Кременецького району на Тернопільщині. Навколо міст виставлені патрулі.
Спалах інфекції стався у Харківській обласній психлікарні — 11 хворих. У Запоріжжі закрили гуртожиток, де хворобу діагностували в 13 людей.
Із 21 квітня ізольований на два тижні дев'ятиповерховий гуртожиток на вул. Освіти, 5, у місті Вишневе під Києвом. Коронавірус виявили у 78 із майже 300 мешканців, померли двоє 47-річних людей. Жили на різних поверхах.
Навколо дому натягнута стрічка, чергують поліцейські й Нацгвардія. На подвір'ї в наметі мешканців тестують на недугу.
Їжу людям через патрульних передають родичі. Продукти і воду звозять волонтери. Міська влада організовувала рознос по квартирах продуктових наборів: цукру, борошна, олії, макаронів і йогуртів.
— Подруга живе в цьому домі. Розуміє, що перехворіють усі. Гуртожиток — найгірше місце для самоізоляції, бо туалет і кухня спільні, — говорить 39-річна Оксана Хмельовська.
Гуртожиток поділений на блоки. У кожному — три кімнати з одним туалетом і ванною. Кухня одна на три блоки.
— Більшість хворих у тому крилі, де мешкала померла. З нею багато хто товаришував. Нібито жила із 12-річним сином, — розповідає по вайберу мешканка. Просить ім'я не називати. — Людмила мала пневмонію і звернулася до лікаря. Сказав лікуватися вдома. Коли її не стало 14 квітня, кімнату опечатали, виставили патрулі. За три дні помер сусід із восьмого поверху. Люди почали бити на сполох — самі дезінфікували блоки, обробляли поручні, двері.
Райцентр Подільськ на Одещині закрили після того, як коронавірус виявили у 32 працівників районної лікарні.
— Пускаємо лише машини, які везуть продовольство, засоби захисту рослин, костюми з масками та паливно-мастильні матеріали, — говорить заступник міського голови Анатолій Корочовий, 60 років. — Людям, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури — видали спецперепустки. Транспорт і таксі не їздять.
— Есть масса дураков, которые пренебрегают правилами. Толпами стоят у банков, лезут на плечи в аптеках, — каже містянка Ольга Паскалова, 35 років. — Ціни на продукти підвищилися. Раніше віддавала майже 500 гривень, а зараз за той самий набір — 800. Вулиці не миють, як треба. Щось злегка бризкають. Патрулі ніби і є, але натовпи нікуди не діваються. Лікарі не забезпечені необхідним. Але бояться про це говорити.
У селі Зоря Рівненського району із 28 квітня запровадили комендантську годину. Із 20:00 до 8:00 заборонено ходити і їздити вулицями. На в'їздах стоять патрулі.
Виявили 28 хворих із понад 5 тис. населення.
— Люди до обмежень ставляться із розумінням, — говорить місцева Раїса Юхимчук. — По селу їздить автомобіль із гучномовцем. Закликає лишатися вдома.
Навколо Почаєва Кременецького району на Тернопільщині виставили чотири блокпости. У місті — понад 80 хворих, станом на 28 квітня.
— Місцева та Кременецька райлікарні підготовлені до прийому пацієнтів. Ситуація напружена. Багато людей контактували з інфікованими, — додає голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.
Коментарі