У вівторок 29 травня у столичній школі №245 складають тести зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури 200 учнів.
Відкриті 16 аудиторій. Решта — опечатані. О 10.50 інструктори заводять у класи по 12-15 дітей, розсаджують за парти в шаховому порядку.
— Нас зразу попросили виключити телефони і сумки скласти на парту при вході, — говорить 17-річний Тимур Остапенко. — Інструктор сказав, що ми зараз усі конкуренти. Торік була дівчина, яка не відключила телефон, і їй подзвонили батьки. Учні наполягли, щоб інспектор анулював її роботу.
За годину після початку тестування зі школи виходять перші абітурієнти.
— Я на вручення диплому спішу, — біжить 19-річний Микола Кутовенко. — Закінчив технікум радіоелектроніки. Хочу в КПІ поступати. Відповів на більшу частину питань. Мені аби не менше 130 балів отримати. По основних тестах — математиці та фізиці — я добре підготовлений.
Чергова Алла Душко сидить за партою в коридорі й рахує, скільки заробила на тестуванні. За годину їй платять 19 грн.
— За день виходить менше 60 гривень, — записує цифри на папері. — Тільки нерви тут вимотаєш. Зранку в хлопця кров носом пішла. Дівчат постійно доводиться втішати. Бо виходять і ридають, що неправильно написали. Найобідніше за дітей, які запізнилися на пару хвилин, і їх в аудиторію не пустили. Їм прийдеться рік чекати до наступного тестування.
— Включайте телефони тільки після 14.00, — чергова говорить кожному учню, який виходить зі школи. — У кого буде включений раніше, роботу анулюють.
— Ця проблема виникла після тестування з математики в минулий понеділок, — каже працівниця українського центру оцінювання. — Тоді кілька десятків робіт по Україні анулювали, бо абітурієнти користувалися підказками з мобільних. Повідомлення вибірково розсилав комп'ютер із 12.00 до 14.00. Їх не треба лякатися. Якщо телефон на беззвучному режимі або вимкнутий, вас ніхто не вижене з аудиторії.
Висока дівчина в короткій спідниці босоніж іде коридором школи. Взуття на високих підборах несе в руках, щоб не стукати по підлозі.
— Відповіла на всі питання, — каже 17-річна Дарина Сіроштан. — Учора тести з української здавала подружка. Розказувала, які питання. Сьогодні були зовсім інші. Найважче було завдання, де треба визначити, з яких творів подані уривки. Там були з "Марусі Чурай", "Я — романтик", "За мить щастя". Буду вступати одразу в кілька навчальних закладів: народного господарства, Грінченка, авіаційний, Шевченка і Драгоманова. Хочу на бюджетний, бо батькам дорого буде платити.
18-річна Ніна Васильєва стрибає сходинками. Вона закінчила тестування за 1,5 год.
— Завдання були неважкі, — розказує. У квітні Ніна вступила до Лозаннської консерваторії у Швейцарії. Тести здавала, щоб перевірити себе. — Наприклад, треба було правильно утворити по батькові від імені, вказати правильну побудову словосполучення — пів на шосту, за десять шоста, без десяти шоста. Вказати в орудному відмінку закінчення слів — пальто, бюро, метро, кіно.
Два десятки учнів, які закінчили тестування, чекають на подвір'ї школи. Хочуть забрати свої чернетки.
— Мама хотела посмотреть вопросы, — говорить 16-річна Валерія Кострова. — Я готовилась, поэтому на все вопросы ответила правильно. Было тяжело из сочинением на тему "Людина прагне владарювати над природою". Мы в семье разговариваем на русском. Никак не могла перевести для себя "прагне владарювати". Поняла, что текст должен быть на экологическую тему.
Коментарі