Минулого тижня політична реклама із зображенням російського математика 44-річного Григорія Перельмана з'явилася на центральній вулиці Миколаєва — Радянській.
На кількох сіті-лайтах повісили фото бородатого вченого. Він іде вулицею у шапці, куртці, з розв'язаним шнурком. Тримає пакет з продуктами. Під фото підпис: "А мне пенсию подняли на 7 гривень! 31 октября проголосую за регионалов или Тигипко!"
У місті розповідають, що зображення з сіті-лайтів частково почали знімати наступного дня після появи. На деяких розмістили рекламу партії Юлії Тимошенко "Батьківщина". Деякі місцеві сайти написали, що рекламу з Перельманом замовила якраз ця партія.
— Мы не имеем к этому отношения. Я знаю, кто придумал эти плакаты, но сказать не могу, — говорить 44-річний Ярослав Індиков, прес-секретар Миколаївської "Батьківщини". — Замовники розуміли, що їх швидко знімуть, бо вони псують імідж "регіоналів". Був розрахунок, що плакати помітять, виникне скандал і ця тема "гратиме" в інтернеті та газетах.
Окрім сіті-лайтів з Перельманом, у Миколаєві розмістили рекламу з нардепом-"регіоналом" Михайлом Чечетовим. На одному плакаті — його фото і літнього чоловіка у піджаку з орденами. Внизу підпис: "Один украинец съел 10 пирожков, а второй — 0. В среднем по 5 пирожков на каждого!" На другому зобразили фото чотирьох бідно одягнених літніх людей, які сидять на лаві та сміються. Підписали: "Жизнь грустная. Зато пенсия смешная!" На усіх цих рекламах гасло: "Скажи им спасибо 31 октября на избирательном участке!" Назви партії чи організації не вказали.
Григорій Перельман зумів довести математичну гіпотезу Пуанкаре. До того її вважали одним з найскладніших "завдань тисячоліття". За це мав отримати найбільш престижну нагороду з математики — Медаль Філдса та $1 млн. Однак він від них відмовився.
Коментарі