Торговий дім "Полтаванафтопродукт" продає водонапірну башту в Пирятині. Споруді 55 років. Її вважають візитною карткою міста. 1962-го тут знімали комедію "Королева бензоколонки". Зараз вежа похилилася на 20 см. Кажуть, що вона може впасти на трасу Київ–Харків.
— Ми її купили у 2004 році. Тоді заплатили 20 тисяч гривень, — розповідає директор Пирятинської нафтобази Микола Мусієнко. — Хотіли відремонтувати, зробити нагорі оглядову площадку, в башті — три зали. У підвалі під землею можна було облаштувати невелике кафе.
Він додає, що на глибині 75 м під баштою є свердловина. Воду з неї можна продавати водіям. Поруч автостанція та АЗС "Татнафти". Протирати скло чи наповнювати радіатор шоферам потрібно постійно. За відро технічної води планували брати по 50 коп.
— Ми рахували, щоб башту привести у божеський вид, треба не менше 200–250 тисяч гривень, — каже Мусієнко.
Трохи більше року тому на "Полтаванафтопродукті" змінилося керівництво. Нова дирекція вважає, що вкладати гроші в споруду нема сенсу. Об"єкт вирішили виставити на продаж.
Побудували башту у Пирятині у 1952-му. Звели з червоної цегли, оздобили кахлями. Зараз вони подекуди пообпадали, у вікнах немає скла, і шифер на даху лише місцями.
— Водії місто за нею взнають. Радуються, що скоро передишка, — каже 43-річна Оксана. Вона торгує кавою та чаєм за 50 м від башти. — У нас тут можна зупинитися перекусити.
Її знайома, теж продавщиця, 58-річна Марія вважає, що потурбуватися про споруду повинна влада. Жінка впевнена, що башту треба відремонтувати за кошти з міського бюджету.
У міськраді Пирятина про продаж об"єкта не знали. Голова Дмитро Шаповал, 53 роки, дивується новині. Ще місяць тому "Полтаванафтопродукт" планувала проводити у вежі капітальний ремонт, пригадує чоловік. На роботи закладали 300 тис. грн.
— У 2002-му "Полтаваоблавтодор" запропонували знести башту, через те що похилилася і наче може впасти. Але ми були проти. Це ж уже, як історичний об"єкт нашого міста. Тоді зробили всю необхідну документацію та продали вежу, — веде Шаповал. — Спеціалісти запевняли, що все можна вирівняти.
Скільки грошей хочуть виручити за башту, в "Полтаванафтопродукті" не кажуть. Натякають лише, що не менше, ніж хотіли на неї витратити. У міськраді обіцяють допомогти знайти покупця і не допустити знесення вежі.
Коментарі