27-річний Сергій Ільяшенко працює шеф-кухарем у столичному ресторані "Нірвана". Тут готують страви індійської кухні. Використовує 50 гострих спецій.
— Готувати я навчився в індійського кухаря Френкі Тексейри. Той раніше працював у Лондоні, де з колоніальних часів популярна індійська кухня, — каже Сергій. — Перед приготуванням страви цікавлюся, чи люблять відвідувачі гострі спеції. Коли до нас приходять індуси, ми додаємо гостроти втричі більше, ніж українцям. В Індії люблять гостре — сухий імбир, чорний перець, кардамон. Найгостріша — курка масала — просто вся у спеціях. Лише сухого перцю чилі на порцію для шести людей піде 150 грамів. Свіжого пішло б удвічі більше.
Розмовляємо в суботу опівдні. У залі прохолодно. За сусіднім столом висока блондинка вмикає ноутбук, замовляє лассі — йогурт із гвоздикою, чорним перцем і корицею.
Заходять двоє чоловіків. Їх зустрічають працівниці в сарі. Пропонують вино, мінералку і прохолодні напої.
— Дружимо з центрами індійської культури, — каже директор ресторану Альона Гашенко, 25 років. — Коли до них хтось приїздить, ведуть до нас на обід. Заходили пообідати співачки Ірина Білик і Альона Вінницька, телеведучий Андрій Доманський. Замовляють класичні індійські страви, але не такі перчені. Колектив "Луї Віттон" в Україні святкував у нас корпоратив. Якось до нас прийшла компанія — 10 індусів. Замовили страви класичної гостроти. А це значить — по повній. Їли і плакали. Я це побачила, запропонувала їм безалкогольний мохіто, щоб освіжилися. А вони кажуть — усе нормально, так має бути.
Відвідувачі замовляють королівський кебаб. Кухар вимішує баранячий фарш і спеції — кардамон, гвоздику, чорний перець і корицю. М'ясо щосили кидає об стіл протягом 10 хв.
— Треба бити з усією злістю, — каже шеф-кухар. — Тоді кебаб насититься повітрям, стане однорідною масою і не впаде з шампура.
Кебаб ставить у тандур — глибоку кам'яну піч, нагріту до 240°C. Вона стоїть у віп-залі за склом. Гості дивляться, як готують страви.
Коментарі