Ексклюзиви
пʼятниця, 22 лютого 2019 00:40

Українці не довіряють владі та правоохоронцям

Автор: Центр Разумкова
 

Українці найбільше довіряють волонтерським організаціям. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова 7–14 лютого 2019 року. Волонтерам довіряють 67% опитаних, Збройним cилам України — 62%, Державній службі з надзвичайних ситуацій і церкві — по 61%.

Не довіряють ніякій владі — ні президенту, ні уряду. Однаково насторожено ставляться до державних чиновників і російських ЗМІ, немає довіри до судів і прокуратури.

Соціологи опитали 2016 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах, за винятком Криму і частини Донецької і Луганської областей.

— Українці ніколи не довіряли владі. Це традиція. Хіба в періоди після Майданів були певні сплески довіри, які тривали кілька місяців, — говорить соціолог 68-річний Євген Головаха.

— У громадській думці склалося уявлення, що політична система корумпована. Найбагатші люди і кримінальні структури мають великий вплив. Також владі не довіряють через невиконані обіцянки перед виборами.

З одного боку, такі цифри можуть мати погані наслідки. Бо довіра є фундаментом для об'єднаного суспільства. З другого — не дозволимо встановлювати авторитаризм, як у сусідніх Білорусі і Росії. Так демократично розвиваємося.

Однак закладаємо у стосунки можливий обман, зловживання владою. І це для нас обертається повільним розвитком.

Зараз ви читаєте новину «Українці не довіряють владі та правоохоронцям». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути