Родина Кондрашових із восьми осіб живе у напівзруйнованому аварійному будинку майже в центрі Харкова. Торік у вересні в старій двоповерховій будівлі на вул. Клочківській впала стіна над аркою. Ніхто не постраждав. Але 6-річна Мілена Кондрашова так злякалася, що захворіла на цукровий діабет. Медики встановили дівчинці ІІ групу інвалідності.
За рік із будинку переїхали вже всі мешканці. Залишилася лише сім"я з шостої квартири на другому поверсі. За власний кошт зробили там ремонт. 40-річний Сергій Кондрашов працює менеджером у приватній фірмі, дружина Олена, 36 років, торгує продуктами в магазині. З ними живуть 7-річна донька Мілена, 19-річний син Сергій від першого шлюбу та 17-річна донька з чоловіком та тримісячною дитиною.
— Із нами ще жила чоловікова мати, та вона "вибігала" по виконкомам окрему квартиру і вже відселилася, — розповідає Олена Кондрашова.
Нині на першому й другому поверхах будинку забиті навхрест дошками двері. У квартирі Кондрашових — напівзруйновані нештукатурені стіни, видно цеглу. На підлозі — дерев"яні дошки з облупленою фарбою, між кімнатами — старі, пофарбовані темною фарбою двері. Під стінами — розхитані старі меблі. Впадають в очі нові металопластикові вікна, котрі родина поставила ще кілька років тому.
Улітку міська влада запропонувала Кондрашовим трикімнатну квартиру в спальному житловому масиві Салтівка. Але переїжджати на околицю міста родина не погоджується.
— Як нам туди переїжджати, коли замість п"яти кімнат і 115 квадратних метрів у центрі нам пропонують менше 44 квадратів у трьох кімнатах на околиці? — говорить Сергій Кондрашов. — Як ми там будемо жити — шестеро дорослих і тримісячне немовля?
Будинок руйнується, і залишатися в ньому небезпечно. Комунальні служби вже відключили центральне опалення й телефон. Родина гріється електричними обігрівачами. Місяць тому в підвалі будинку бомжі розвели вогнище, і дім мало не згорів.
Дзержинська райрада подала на Кондрашових до суду і вимагає примусового відселення. У вівторок відбулося перше судове засідання.
— Райрада подала до суду, бо нам загрожує обвал, а вони, звісно, не хочуть нести відповідальності. У судовому позові написано, що ми не виконуємо договору між міськрадою та інвестором, який має забрати землю, коли будинок знесуть. Але ми той договір в очі не бачили й нічого не підписували, — каже Сергій Кондрашов.
— Мешканці необґрунтовано відмовилися, то райвиконком має всі підстави, аби звернутися до суду, щоб їх відселили, — розповідає Надія Полов"янська з Департаменту житлово-комунального господарства. — Правда, враховуючи нові обставини — збільшення сім"ї, поява дитини — судді можуть ухвалити рішення, щоб надати їм більш відповідний варіант поселення.
Сергій Кондрашов запевняє, що не відселиться, навіть якщо буде рішення суду.
Коментарі