Із цієї зими на одеських пляжах рятувальники чергуватимуть не лише в курортний сезон, а протягом усього року.
— Ми зважили на статистику смертей на морських пляжах узимку, — кажуть у міськраді. — Минулого грудня таких було три. Їх змили з пірсу в море високі хвилі. Поряд не було нікого. Десь із середини грудня рятувальні станції мають розпочати роботу. Ми закупили 22 човни на 290 тисяч гривень. У місті діє 52 рятувальні пункти.
— Це трохи для нас несподівано, — каже директор КП "Маяк" Сергій Трохимчук, 57 років. — Просто в нас не вистачає рятувальників і грошей навіть для літнього сезону. А працювати тепер треба цілий рік. Зараз вирішується питання, чи нададуть кошти, скільки людей працюватиме на пляжі. Можливо, якесь устаткування нове закуплять, бо рятувальні станції потребують ремонту. Усе-таки зима, і їм буде прохолодно біля води.
Нині рятувальна бригада складається з трьох осіб. При собі мають біноклі та рятувальні кола. Човна в них немає.
— Тобто нам треба стрибати у крижану воду і пливти до того, хто потопає, — каже Сергій Михайлович. — Але ж для цього мають бути човни, як у цивілізованих країнах. Хоча я схвалюю таке рішення.
Одеські рятувальники одержують по 900 грн. Цього року міська влада виділила для рятувальних служб 250 тис. грн. Але платню рятувальникам не підвищили.
Коментарі