10 червня майже сотня шахтарів підприємства "Львіввугілля" перекрили трасу Львів – Рава-Руська біля села Смереків Жовківського району на Львівщині. Не отримують зарплату з березня.
– Ситуація на підприємстві напружена. Вугілля не відвантажується, не виділяють кошти на закупівлю нового шахтного кріплення, що може призвести до нещасних випадків, – говорить гірничий майстер із шахти "Степова" 33-річний Павло Голота. – На вулиці червень, а ми ще не всі отримали зарплату за березень. У нас у всіх є діти, родини.
Підприємство заборгувало понад 300 млн грн.
– Шахтний фонд у галузі на підконтрольній території вкрай застарілий. Із 33 шахт зношеними є 61 відсоток, – каже міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, 57 років. – У підпорядкуванні Міненерговугілля є тільки одна шахта, що працює менш як 30 років. Термін експлуатації шести шахт – до 50 років. 15 шахт експлуатують до 70 років, а 11 – понад 70.
Минулого тижня уряд виділив на погашення заборгованості майже 295 млн грн. За ці гроші мали оновити шахти Лисичанську й Південнодонбаську третю на сході. Коли запрацює програма розвитку вугільної галузі, невідомо. Із 2013 року фінансування технічного обладнання на державних шахтах не проводили. Водночас ціни на вугілля, енергоефективність і розвиток ринку залежать від модернізації шахт.
Коментарі