23 грудня український літак Ан-124-100М "Руслан" привіз в африканську країну Ліберію авіатехніку й майно. Зробили так згідно з планом ротації 56-го окремого українського миротворчого вертолітного загону. Він належить до місії ООН у Ліберії.
Командир загону полковник Володимир Пастухов, 52 роки, каже, літак із вертольотами і майном для військовослужбовців у Ліберії чекали давно. "Руслан" мав вилетіти з міжнародного аеропорту в обласному центрі Миколаїв ще 19 грудня, уточнює Володимир Пастухов.
— Але переліт через складні метеорологічні умови тричі переносили. Обледеніли крила і фюзеляж літака, було намерзання на злітно-посадковій смузі. Та головне, що вантаж доставили, — каже командир.
— Це четвертий із п"яти запланованих рейсів з України до Ліберії в рамках десятої за рахунком ротації загону українських миротворців, — додає підполковник Сергій Одайник, 34 роки, заступник командира загону. — До України "Руслан" повернувся 23 грудня ввечері. Із Ліберії в Україну доправили чотири вертольоти Мі-24, автокран "Урал" і майно служб загону.
Розвантажували "Руслан" чітко. Спершу на злітно-посадкову смугу вивезли майно, потім викотили вертольоти. Їхні лопаті перевозили у спеціальному контейнері. Загалом на розвантаження і завантаження борту пішло майже 8 год. Середня вага гвинтокрила Мі-24 без палива — 9400 кг, а Мі-8 — 8350 кг. "Руслан" доправив за рейс у аеропорт "Робертсфілд", поряд із яким розташовано табір українських миротворців, 70 т вантажу. Переліт тривав понад 12 год. Для дозаправки сідали в Лівії. П"ятим рейсом той же літак привезе ще чотири гвинтокрили — два Мі-24, стільки ж — Мі-8МТ, техніку для тилових служб і майно інженерно-авіаційної служби.
Екіпажі "Русланів" африканської країни не побачили. Упродовж доби вони повернулися в Україну. Сергій Одайник прилетів на службу в Ліберії утретє. У загоні, що залишився в Африці, служать 300 українців. Зокрема вертолітники, техніки, інженери, інші військові спеціалісти. Служать тут українці півроку. Загін здебільшого укомплектований частинами армійської авіації з міст Броди та Новий Калинів на Львівщині. Є багато військовиків із Вінниччини та Хмельниччини. Усі чоловіки знають, що побачення з ліберійськими дівчатами — надто ризикована для здоров"я справа. У країні надто поширений СНІД.
Загалом до Ліберії у грудні, в рамках десятої ротації нашого загону, було зроблено п"ять рейсів. Три з них — пасажирські. Спершу 5, 13 і 17 грудня зі Львівського аеропорту в "Робертсфілд" перевезли українських вояків. Вантажний рейс здійснили 23 грудня. Крайній вантажний рейс у Ліберію (поняття "останній рейс" у авіації категорично не вживають. — "ГПУ") буде зроблено з Миколаєва сьогодні, 25 грудня.
Коментарі