— Перед Новим роком запропонували возити продукти й текстиль із Туреччини. Вирішили, що це робитиме дружина. Бо я постачаю запчастини до автомобілів. Її фірму реєстрували на сайті Міністерства юстиції 28 грудня. Потрібно було ввести лише номер паспорта, ідентифікаційний код і вибрати вид діяльності. Наступного дня мали готові документи і право укладати договори з іноземними компаніями, — розповідає киянин 39-річний Андрій Романов.
За реєстрацію і створення свого підприємства 2001 року заплатив кілька тисяч гривень. Домовлявся з податківцями про вид діяльності, з реєстраторами — коли і де зареєструвати, — продовжує Андрій. — Я був прописаний в іншій області, не мав права оформляти фірму в Києві. Платив хабар. Тепер — не бачив чиновників. Отримав підтвердження через сайт, і все.
Торік Міністерство юстиції запровадило зміни, які спростили реєстрацію бізнесу й нерухомості.
— Ми — перше міністерство, яке відмовилося від своїх функцій і передало їх на місця, провело децентралізацію, — каже керівник відомства Павло Петренко, 36 років. — Також до цього процесу залучили 7 тисяч приватних нотаріусів. У них немає бажання взяти хабар. Вони хочуть зробити якісний сервіс і отримати легальну плату. В цій сфері не буде корупції, тому що є конкуренція, немає монополії.
— Реєстрація бізнесу в нашій країні вдесятеро швидша, ніж у Європі, — говорить президент Українського аналітичного центру 51-річний Олександр Охріменко. — Міністерство мало б ще попрацювати над процедурою ліквідації фірм і повернення боргів. Бо зараз власники не закривають компанії, а просто кидають їх і відкривають нові.
Коментарі