Верховна Рада 17 лютого ухвалила заяву до сьомої річниці Революції гідності. Події 2013–2014 років визнали одним із ключових моментів українського державотворення. "За" проголосували 295 депутатів.
Парламент засудив режим експрезидента Віктора Януковича і протиправні дії під час Революції гідності окремих співробітників "Беркуту", міліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, судових виконавців, прокурорів, суддів. Європейські цінності визнали фундаментом Української держави. Суспільство має берегти пам'ять про Небесну сотню, затягувати розслідування "справ Майдану" — неприпустимо, йдеться в документі.
— У кого не підніметься рука проголосувати за постанову, яка визнає Майдан історичною подією, купіть собі квитки нарешті. Хочете, ми вам купимо? Їдьте у Ростов чи куди завгодно. Там нема Майданів і українців, які псують вам життя. Забудьте про цю країну, — каже з парламентської трибуни 31-річна Соломія Бобровська, народна депутатка від "Голосу".
— Ця постанова — крапка в історичній справедливості, — говорить заступник голови Верховної Ради 50-річна Олена Кондратюк перед голосуванням. Вона — одна з авторів документа. — Це пам'ять про людей, які загинули, щоб ми сьогодні могли працювати на благо громадян. Це лакмусовий папірець — ми за європейську справедливість чи далі хочемо бовтатися в болоті.
20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної сотні. Під час Революції гідності 18–20 лютого 2014 року в центрі Києва силовики режиму Януковича розстріляли 77 людей. За весь час протистояння — 98. Постраждали 622 людини.
Коментарі