У вагонах столичного метро висять оголошення: "Здай сесію або екзамен на 5. Продаємо та здаємо в оренду мікронавушники, яких не буде видно".
Інтернет-магазин "Пікомаркет" має кілька сайтів, де пропонують мікронавушники. На фото — коричневі довгасті пристрої, завбільшки як половина копійчаної монети. Їх вставляють глибоко у вухо, аби не було видно.
— Продаємо з десяток на день, — розповідає 23-річний Вадим із "Пікомаркета". — Такий ажіотаж у нас у період сесій та екзаменів — узимку та влітку. Студенти беруть найдешевший комплект за 145 доларів.
Пояснює, як працює техніка. До комплекту додається виносний мікрофон. Усе це приєднується до телефону з блютузом. Умикаєте блютуз, кладете мобілку в сумку, одягаєте навушник, мікрофон на шию і складаєте сесію. Радіус дії — 10 м.
— Зазвичай студенти ховають мікрофон під светр, у рукав або під футболку, на якість звуку це не впливає. Підносять руку до губ і кажуть питання в мікрофон. Знайомі начитують відповіді, їх абітурієнт чує через мікронавушник, — каже Вадим.
За оренду апаратури просять 100 грн за добу. Завдаток — 1,5 тис. грн або документ: паспорт, заліковка чи студентський квиток.
В Україні є зо три десятки сайтів, які пропонують мікронавушники для студентів.
Коментарі