Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов виступив з ініціативою прирівняти в правах Конституцію півострова до української. Це може наділити Верховну Раду автономії правом законодавчої ініціативи. Уже створена робоча група із представників Ради міністрів, кримського парламенту і вчених. Вона має протягом тижня подати свої пропозиції, які за два місяці надішлють на розгляд Конституційної асамблеї при президенту Вікторові Януковичу.
— Таке прирівнювання означає вихід Криму зі складу України, — каже 63-річний Юрій Ключковський, заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. — Я не знаю, навіщо це Могильову. Думаю, це все московська карта. Якщо таке станеться, то означатиме, що не має більше Криму у складі України. Він стане на рівні з Україною, таким же суб'єктом. Це порушення територіальної цілісності. Крим буде державним утворенням на конфедеративних зв'язках із Україною, що є порушення першого розділу нашої Конституції. Це річ, яка Основним законом не може бути передбачена, і тому вважаю, що це просто кримський сепаратизм із московської подачі.
Як щодо передвиборного піару Партії регіонів у Криму?
— Якщо б це було тільки піаром, то Бог із ним, нехай піаряться на чому хочуть. Усе одно мудрий зрозуміє про що мова. Але я боюся, що вони захочуть це реалізувати. Що президент все-таки ініціює зміни до Конституції. Влада останнім часом із нею взагалі не рахується. Почався сильний наступ на засади державності України, і не виключено, що це результат зустрічі Януковича із Путіним. Це може бути вислуга перед російським президентом за щось. Наприклад, за те, що Путін таки з Януковичем бачиться.
Який статус сьогодні має Крим в Україні?
— Це — адміністративна автономія. Його Конституція має статус звичайного закону України. Її сила така ж, як і інших законів, і не може суперечити Основному закону. Підняти цей статус — означає підвищити статус кримської автономії, тобто утворення, до рівня держави.
Коментарі
3