Голову Київської міськдержадміністрації 53-річного Олександра Попова 14 грудня президент відсторонив від посади за клопотаннями Генпрокуратури. Його підозрюють у причетності до порушення конституційних прав громадян на майдані Незалежності в ніч на 30 листопада. Тоді "Беркут" розігнав та побив мирних мітингувальників, більшість яких були студентами й людьми похилого віку. Причина розгону — встановлення новорічної ялинки.
Олександра Попова глава держави призначив на посаду 16 листопада 2010 року. Мером тоді був Леонід Черновецький. Після його відставки 1 червня 2012-го Попов перейняв деякі обов'язки очільника міста. Решту взяла на себе секретар Київради Галина Герега.
— Донедавна Попов мав гарний образ політика, але був поганим чиновником, — каже 63-річний Олександр Сергієнко, директор Інституту міста. Він пояснює, чим запам'ятався Олександр Попов на посаді голови КМДА.
Здійснив низку транспортних проектів. Відкрив три станції метро. Але вони будувалися в борг і завершені на 95 відсотків.
Нещодавно Департамент транспорту залучив кредит під державні гарантії а 260 мільйонів гривень. Вони необхідні, щоб розрахуватися за спорудження останньої станції метро Теремки.
Почав будівництво розв'язки на Поштовій площі. Сьогодні до неї є зауваження багатьох експертів і водіїв.
Добудував розв'язку біля мосту Патона. Однак спроектована вона недалекоглядно. За три роки там знову будуть затори.
За його керівництва розробили і прийняли концепцію нового Генплану Києва.
Намагався впровадити медичну реформу. Організував амбулаторії сімейних лікарів. Але вона не стала всеосяжною й ефективною.
Мав позитивний образ чиновника. Завжди в костюмі, грамотно говорить, достойно тримається. Жодного разу не компрометував себе подіями в особистому житті. Одружений, не гуляє, має нормальних дітей.
Не був самостійною політичною і чиновницькою фігурою. Виконував накази керівництва держави.
Останні роки головування в адміністрації не міг керувати навіть своїми заступниками, бо всі вони були призначені за квотою різних груп впливу Партії регіонів.
Постійно недовиконував бюджет. Найкращий показник був торік — 92 відсотки. 2013-го буде 82. Це є тим індикатором, що показує результативність доходів і недолугість керівництва. Якщо немає доходів, то немає й видатків. А це ж зарплати лікарям, учителям, робота транспорту. Особливо страждають працівники комунальних підприємств. Їм постійно затримують зарплати.
Не прибирав сніг після снігопаду в березні. Попри прогноз погоди, поїхав із дружиною гуляти Віднем. Мав залишитися у столиці й особисто контролювати процес ліквідації наслідків негоди.
Кияни йому не пробачать, що сказав "а" і не сказав "б". Маю на увазі заяву про крадіжку попередньою владою 3,5 гектарів землі й майна на 75 мільярдів гривень. Але нічого не повернув і нікого не покарав.
І найбільшим негативом є розгін мирних демонстрантів на майдані Незалежності 30 листопада. Попов як підполковник СБУ чітко розумів наслідки цього розгону.
Коментарі
1