5 січня розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання-2015. Триватиме вона до 20 лютого.
— Цього року не буде тестів із всесвітньої історії та світової літератури. Для вступу до вузів ці предмети потрібні рідко. У попередні роки на них реєструвалося дуже мало учасників, — розказує про зміни в системі ЗНО 23-річна Юлія Гоменюк з Українського центру оцінювання якості освіти. — Раніше здавали лише один тест з іноземної мови. Цього року абітурієнт може вибрати кілька — наприклад, англійську й німецьку. Ще одна відмінність — оцінка з української мови й літератури йтиме в атестат. Тому ЗНО з цього предмета заплановано на 24 квітня.
Тести з математики, української мови й літератури мають два рівні складності: базовий і поглиблений. Під час реєстрації треба вказати, який обираєте. Оскільки деякі вузи вимагають поглибленого знання.
Пороговий (мінімальний) бал для вступу з кожного предмета визначатиме експертна комісія. Раніше це були 124 бали для всіх.
Як реєструють вступників із тимчасово окупованих територій?
— Умови нічим не відрізняються. Єдине — має бути атестат українського зразка. Тому кримчани й випускники з районів Луганщини й Донеччини, які не підконтрольні українській владі, мають перейти на навчання до шкіл в інших регіонах. Можна навчатися екстерном. Якщо в абітурієнта не буде, наприклад, паспорта, проблему вирішуватимуть індивідуально.
Цьогоріч на ЗНО реєструються багато кримчан. Є ті, хто закінчив школу торік, але не забирав атестат. Тепер консультуються телефоном, як краще це зробити.
Скільки людей пройдуть тестування?
— Очікуємо близько 300 тисяч осіб. Торік в ЗНО взяли участь понад 290 тисяч.
Коментарі