Ексклюзиви
Вівторок, 14 жовтня 2008 07:07

На Сумщині знесуть усі пам"ятники Леніну

Автор: малюнок: Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

У місті Ромни Сумської області на днях знесуть останній пам"ятник Леніну.

— Ми вже три знесли. Це останній, — каже заступник мера міста Ромни Валерій Шпичка. — Але ми їх не розвалюємо, акуратно демонтуємо та передаємо в музеї. Масових протестів проти демонтажу не було. Але є такі прогресивні соціалісти. Вони агресивно поводяться. Плакати ганебні малюють.

За словами Шпички, монумент мали б знести раніше, але мав прийти дозвіл із Міністерства культури України. Цей монумент ще значився в пам"ятниках архітектури.

— Я не заспокоюся, поки не знесу їх усі, — каже "ГПУ" заступник губернатора Сумської області Олег Медуніца. — Пам"ятників Леніну не менше 100 залишилося. За півроку демонтували 28. І так надалі жваво працюватимемо. Раз у тиждень я напрягаю голів районних адміністрацій, щоб вони продовжували цю справу.

У Сумській області залишилося приблизно 140 пам"ятників комуністичним вождям. Планують знести монументи Леніну, Кірову, Свердлову. Замінять і радянські назви вулиць. Уже перейменували 155.

Медуніца каже, що невдоволені від таких подій лише комуністи та прогресивні соціалісти.

— Як десь вітер здує пам"ятник, так комуністи вже тут як тут, плачуть, — каже він. — Листи пишуть.

Зараз ви читаєте новину «На Сумщині знесуть усі пам"ятники Леніну». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода