Жителі окупованих територій знайшли спосіб, як добратися до неокупованої України. Їдуть у Ростовську область Росії, звідти дістаються керченським мостом Криму, з півострова прямують до материкової України.
Більшість жителів захопленої частини Донецької та Луганської областей періодично їздили до неокупованої України. За пенсіями, соцвиплатами, продуктами харчування, одягом, до родичів. Із початку карантину контрольно-пропускні пункти між Україною і ОРДЛО переважно закриті. Люди діставалися через Росію і Білорусь, однак такий шлях дорогий, займає більше доби.
— Если ехать из Донецка в Киев через Крым, дорога займет в районе 30 часов, — каже донеччанка 49-річна Ольга Шурова. — Коштуватиме майже 5 тисяч гривень в один кінець.
Донеччани нарікають, що вибратися з окупованих районів стає все важче.
— У Росію заїхати важко, — продовжує Шурова. — Аби тебе впустили, треба мати паспорт-книжечку із пропискою на окупованих територіях. Адресні довідки, айді-картки нового зразка та закордонний паспорт не приймають.
Повертаються в окупацію тим же шляхом.
У соціальних мережах водії анонімно публікують оголошення стосовно проходження кордону ОРДЛО та України без закордонного паспорта. За це просять подвійну суму.
— Возять через контрольно-пропускний пункт "Мелове". У перевізників є домовленості з бойовиками. Коштує дорога в один кінець 5 тисяч гривень, — каже 67-річна Тетяна Олексіївна з Луганська. — Машини відправляються двічі-тричі на тиждень. Але виїхати можна один раз із окупованої території в Україну. Там варто оформити закордонний паспорт, аби повернутися додому. Інакше не пустять. Аби не сидіти на самоізоляції, ще додатково дають хабара на кордоні.
Коментарі