У Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відкрили аудиторію "Ретро". Її інтер'єр відтворили за фотографіями навчальних кімнат початку ХХ ст. Також є елементи оздоблення середини 1950-х.
Паркет змінили на соснові підлогові дошки, металопластикові вікна — на дерев'яні. Замість сучасних парт стоять старі дубові — із нахиленими вниз чорними стільницями та лавами без спинок. Викладацький стілець — круглий, зроблений в австрійському стилі. Такі були в цьому корпусі до Першої світової війни.
— Якось прийшли до мене випускники. Серед них і колишній посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе. Хотіли зустрітися в аудиторії за старими партами, щоб пройнятися атмосферою своїх студентських років. Тоді знайшов таку. Але подібні прохання були й раніше. Тому ми з ректором вирішили зробити ретро-аудиторію. У ній буде цікаво вчитися і сучасним студентам, — говорить 69-річний Григорій Семенюк, директор Інституту філології. — Якби зараз за це не взялися, пізніше було б важко зробити таку кімнату. Адже в університеті залишилися 11 старих парт. У 1980-х їх почали змінювати на новіші. Старі списали. Я також навчався за такими. Вони зручні й добре продумані. Сколіозу від них не буває.
Повісили масивні лампи з металевими плафонами. Є старовинні вимикачі з поворотним механізмом. Вони та зовнішні розетки зроблені з чорної порцеляни.
— Електричне начиння знайшли в Харкові. Навчальну дошку й кафедру — у нашому корпусі. Вікна та двері виготовили на замовлення за старими фото. Двері з першого разу не вийшли. Їх зробили темного кольору і трохи схожими на сучасні. А раніше ставили білі, з вікном угорі. Тому прийшлося переробити. Зараз вони набули первісного вигляду.
Роботи в аудиторії тривали чотири місяці. Там читатимуть лекції.
— Після відкриття викладачі стали просити провести там пари, бо студентам цікаво. Скоро в ній проводитимуть день поезії — читатимуть вірші різними мовами. Думаю, це буде така собі богемна аудиторія.
Старовинна кімната розташована на третьому поверсі Інституту філології на столичному бул. Шевченка. Будівлю звели 1852 року за проектом архітектора Олександра Беретті. Спочатку там була Перша чоловіча гімназія. За часів Першої світової війни — військовий лазарет. Після Жовтневого перевороту 1917 року приміщення займали Генеральний секретаріат освіти, Міністерство освіти та Народний комісаріат освіти. Потім будинок передали бібліотеці. А 1951 року в будівлі запрацював філологічний факультет університету.
Коментарі