пʼятниця, 18 березня 2016 07:05

"Двері з першого разу не вийшли. Довелося переробити"

Автор: Володимир Мукан
  Старовинна аудиторія в Інституті філологї університету імені Шевченка. На її стінах фото із зображенням навчальних кімнат і корпусу інституту. Знімки зроблені понад 80 років тому. Відкриває аудиторію Леонід Губерський — ректор університету (на передньому плані). Ліворуч від нього — директор Інституту філології Григорій Семенюк. Позаду в окулярах — колишній посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе
Старовинна аудиторія в Інституті філологї університету імені Шевченка. На її стінах фото із зображенням навчальних кімнат і корпусу інституту. Знімки зроблені понад 80 років тому. Відкриває аудиторію Леонід Губерський — ректор університету (на передньому плані). Ліворуч від нього — директор Інституту філології Григорій Семенюк. Позаду в окулярах — колишній посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе

У Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відкрили аудиторію "Ретро". Її інтер'єр відтворили за фотографіями навчальних кімнат початку ХХ ст. Також є елементи оздоблення середини 1950-х.

Паркет змінили на соснові підлогові дошки, металопластикові вікна — на дерев'яні. Замість сучасних парт стоять старі дубові — із нахиленими вниз чорними стільницями та лавами без спинок. Викладацький стілець — круглий, зроблений в австрійському стилі. Такі були в цьому корпусі до Першої світової війни.

— Якось прийшли до мене випускники. Серед них і колишній посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе. Хотіли зустрітися в ­аудиторії за старими партами, щоб ­прой­ня­тися атмосферою своїх студентських років. Тоді знайшов таку. Але подібні прохання були й раніше. Тому ми з ректором вирішили зробити ретро-аудиторію. У ній буде цікаво вчитися і сучасним студентам, — говорить 69-річний Григорій Семенюк, директор Інституту філології. — Якби зараз за це не взялися, пізніше було б важко зробити таку кімнату. Адже в університеті залишилися 11 старих парт. У 1980-х їх почали змінювати на новіші. Старі списали. Я також навчався за такими. Вони зручні й добре продумані. Сколіозу від них не буває.

Повісили масивні лампи з металевими плафонами. Є старовинні вимикачі з поворотним механізмом. Вони та зовнішні розетки зроблені з чорної порцеляни.

— Електричне начиння знайшли в Харкові. Навчальну дошку й кафедру — у нашому корпусі. Вікна та двері виготовили на замовлення за старими фото. Двері з першого разу не вийшли. Їх зробили темного кольору і трохи схожими на сучасні. А раніше ставили білі, з вікном угорі. Тому прийшлося переробити. Зараз вони набули первісного ­вигляду.

Роботи в аудиторії тривали чотири місяці. Там читатимуть лекції.

— Після відкриття викладачі стали просити провести там пари, бо студентам цікаво. Скоро в ній проводитимуть день поезії — читатимуть вірші різними мовами. Думаю, це буде така собі богемна аудиторія.

Старовинна кімната розташо­вана на третьому поверсі Інститу­ту філології на столичному бул. Шевченка. Будівлю звели 1852 року за проектом ­архітектора Олександра Беретті. Спочатку там була Перша чоловіча гімназія. За часів Першої світової війни — військовий лазарет. Після Жовтневого перевороту 1917 року приміщення займали Генеральний секретаріат освіти, Міністерство освіти та Народний комісаріат освіти. Потім будинок передали бібліотеці. А 1951 року в будівлі запрацював філологічний факультет університету.

Зараз ви читаєте новину «"Двері з першого разу не вийшли. Довелося переробити"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути