— Ми хочемо зруйнувати стереотипи щодо Донбасу про те, що він є своєрідною "духовною пустинею", яка позбавлена культурних коренів, а його історія починається з Юзівки (теперішній Донецьк. — "ГПУ") і торкається в основному промислового розвитку регіону, — каже Ігор Козловський, 52 роки, викладач Донецького державного інституту штучного інтелекту.
Саме він уже кілька років виношував ідею документального кіно про стародавню історію народів, які жили на території сучасного Донбасу. Її втілять у семи серіях фільму "Легенди Донбасу. Сім пригод". Зйомки розпочнуться на початку літа наступного року. Першу серію глядачам покажуть вже у вересні 2007 року.
Історик і релігієзнавець Сергій Шаталов, 58 років, став сценаристом і режисером фільму. Він розповів, що звернувся до давніх творів та фольклорних джерел. Насамперед — до епосу скандинавів. Багато істориків вважають, що місто Асгард, де жили скандинавські боги аси, було в Північному Приазов"ї. Там його шукав наприкінці минулого століття і норвезький мандрівник та археолог Тур Хейєрдал.
У фільмі автори також розкажуть історію Святої гори, що біля Слов"янська. За їхньою версією, у ІІІ ст. н. е. на північ нинішньої Донецької області прибули вестготи. Будучи язичниками, вони відчули особливу енергетику цих місць. Посилаючись на езотериків, автори фільму визначають пояс Кам"яних могил як найчистіше джерело енергії України.
В однй із серій ітиметься про сарматів — приазовських амазонок, про яких згадував давньогрецький історик Геродот.
Кожна стрічка триватиме 50 хв. На роль ведучого збираються запросити Михайла Кожухова, автора передачі "У пошуках пригод", що йде на телеканалі "Росія".
На створення планується витратити близько мільйона доларів. Уже кілька днів донецька преса стверджує, що фінансуватиме стрічку мільярдер Ринат Ахметов.
— Ми не можемо коментувати, хто саме дасть гроші на фільм, бо нині тривають переговори, — каже "ГПУ" Олександр Шаталов, директор агентства "Хороша думка", яке виконує роль прес-служби творчої команди "Легенд Донбасу".
Коментарі