вівторок, 09 грудня 2014 06:40

170 підприємців переїхали на Херсонщину

— В Крыму началась вторая зачистка ­бизнесменов. Сначала лишили бизнеса собственников отелей и туристических баз. Теперь убирают небольшие магазины, кафешки, — розповідає власник атракціонів із міста Євпаторія Ігор Шеремета. — Мій товариш все життя торгував хот-догами біля набережної. Тепер його точка піде під знос.

За російськими законами мої атракціони належать до малої архітектурної форми. Встановлювати їх можна тимчасово. На це потрібен дозвіл міськради. За нього треба заплатити 800 доларів. Такі гроші я заробив за сезон.

Вимагають, щоб підприємці перереєстровувалися в Росії або закривали бізнес.

— Чиновники називають суму — 2 тисячі доларів лише за оформлення документів. До того ж платити податки потрібно двічі на місяць, — додає Шеремета. — Багато хто їде до Херсона. Там при міській раді є спеціальний орган. За 34 гривні протягом тижня можна закрити фірму.

170 кримських підприємців переїхали на Херсонщину. Переважно це сільгоспвиробники, які втратили поля з виноградом, рисом.

— Росія виставила нам ціну на воду — один євро за кубометр. Щоб полити виноградники, я на одне поле витрачаю 40–50 кубів води, — розповідає підприємець 45-річний Олексій Маслюк. — На Херсонщині мені виділили два гектари землі. Мабуть, займуся помідорами чи кавунами. Зараз удобрюю землю. Гроші позичив у банку під майбутній урожай.

Зараз ви читаєте новину «170 підприємців переїхали на Херсонщину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути