Ексклюзиви
Середа, 10 вересня 2008 07:13

10 вересня

1846 — американський механік Елія Хау отримав патент на швейну машину, яку він конструювував протягом трьох років. У США її не купували, тож 1847-го Хау переїхав до Британії. Повернувшись на батьківщину, виявив, що в США цей механізм, який діє за таким же принципом, уже випускає й успішно продає Ісаак Зінґер.


1885 — у Москві народився біохімік Олександр Палладін. У 1946–1962 роках був президентом Академії наук УРСР. Започаткував біохімію й молекулярну біологію. Вивчав вплив вітамінів на діяльність організму людини. 1921-го організував Український біохімічний інститут. Помер 1972-го, похований на Байковому кладовищі в Києві.


1894 — у Лондоні вперше оштрафовано водія за керування автомобілем у нетверезому стані. Таксист Джордж Сміт заїхав у двері одного із будинків, за що був оштрафований на фунт стерлінгів.


1977 — у французькому місті Марселі туніському емігрантові Хамідові Джандубі, засудженому за вбивство, відрубали голову на гільйотині. Він став останнім злочинцем, страченим у Франції в такий спосіб.

Зараз ви читаєте новину «10 вересня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі