Субота, 04 серпня 2012 12:01

Сім видів вина дадуть скуштувати в музеї вина "Шабо"
11

Фото: фото: Сергій ГРОМОВИЙ

Центр культури вина в селі Шабо, біля Білгорода-Дністровського Одеської області, щороку відвідують близько 50 тис. туристів. Приїздять із Греції, Ізраїлю, Італії, Іспанії, Польщі, Росії, Туреччини, України та Франції.

Тетяна Пономаренко з виноробної фірми "Шабо" показує підприємство групі киян.

"Виноградники тут насадили греки у шостому столітті. Два століття тому сюди прибули переселенці зі Швейцарії. Заснували тут культурне виноградарство. В часи перебудови, боротьби з алкоголізмом в Шабо зуміли вберегти старовинні лози. Корчували лише непридатні, вироджені".

Спершу туристам показують відеофільм про історію Шабо. Далі проводять музейним лабіринтом. Кілька залів відтворюють житло переселенців — лави, шафи та мисники з посудом. Далі — хлів із чавильним пресом. Усі речі — старовинні. Їх передали нащадки швейцарців.

Біля музею — невеликий виноградник з еталонними лозами.

Далі туристи спускаються у давні винні льохи. У сипких грунтах переселенці викопали глибокі рови. Вибудували з вапняку стінки та склепіння. Потім знову засипали грунтом. У льохах — великі по 3-4 м в діаметрі винні діжки. Їм теж близько 200 років. В окремому льосі зберігають давні, притрушені піском та пилом пляшки вина.

Посеред території винзаводу — садок з альпійською гіркою, штучним струмком та містками. Сюди приїздять фотографуватися молодята, розповідає Тетяна Пономаренко. Поряд — фонтан Діоніса.

Херес тримають в іншому льосі. Це вино вистоююється двічі. Спершу як звичайне сухе вино. Потім на винзаводі готують суміш із кількох марок вин і додають дріжджі. Херес вистоюється два роки. Кількадесят діжок знаходяться за скляними дверима. Туди заходити не можна, бо від вібрацій може пошкодитись дріжджова плівка.

Дубові діжки закуповують — їх на заводі 2 тисячі. Закупили у Франції. Виготовлені з лімузенського дубу.

"Вино тримати в бочці можна 50 років. За цей час дуб віддає вину всі речовини . Потім починає забирати у вина колір та аромат".

Коньяки вистоюють у бариках у двоповерховому сховищі, наповненому ароматом коньяку.

Екскурсія завершується у найбільшому виносховищі на глибині 6-9 м.

Посеред виносховища — дегустаційний зал зі скляними стінами. Туристам пропонують 7-10 видів вина "Шабо" - білі та червоні сухі, напівсолодкі, ігристі, херес, та коньяк. На закуску подають горішки, крекер, сир та шоколад. Сомельє розповідає про смак кожної марки. Звертає увагу на ігристе вино: "Шабо Брют" виготовляють класичним методом. Дрібні бульбашки виділяються в келиху з однієї-двох точок. Це ознака хорошого ігристого".

"Ми відкрили цей центр для підвищення культури споживання напоїв. Наш центр визнали культурною спадщиною Європи, за ініціативою Ради Європи", - запевняє Тетяна Пономаренко.

Екскурсії влаштовують чотири рази на день, о 10.00, 13,00, 16.00, 18,00 без вихідних. Квиток з дегустацією коштує 110 грн.

Зараз ви читаєте новину «Сім видів вина дадуть скуштувати в музеї вина "Шабо"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1961
Голосування Де ви плануєте провести новорічні свята?
  • У Карпатах
  • На гірськолижному курорті у Європі
  • Поїду в теплі краї
  • Удома
  • Я працюватиму на Новий рік
  • Інша відповідь (у коментарях)
Переглянути
Погода