Гватемала є однією з тих країн, де місцеві живуть або бідно, або заможно. Тут майже немає середнього класу. А кладовище для бідняків має вигляд гуртожитку з кімнатами-гробницями. На деяких надгробках є цифри: чорні - ідентифікаційні номери, за якими визначають, хто похований; червоні - для виселення.
Про це розповів ведучий тревел-шоу "Орел та Решка. Земляни", яке показує "Новий канал", Кирило Макашов. Він познайомився з прибиральником могил Хорхе. Працює на кладовищі 23 роки. Його місячна зарплата становить $205. Але чоловік не може знайти іншу роботу, бо не має освіти.
"Спершу Хорхе розбиває гробницю, потім дістає з неї труну. І найжорсткіше – він робить це з абсолютно спокійним обличчям, ніби так і треба: "Це моя робота, я прийшов, викопав людину, виселив її і до побачення". Потім прибиральник голіруч бере череп за отвори для очей, як кулю для боулінгу, бере рештки й перекладає їх у пакет. Їх викидають у спеціальну яму глибиною 75 метрів. У ній – кістки сотень людей. Спершу кістки викидали всі разом, а потім почали сортувати їх по пакетах: якщо родичі раптом знову зможуть оплатити оренду гробниці, рештки дістануть з ями й поховають заново", - зауважив Макашов.
Трунар розповів, що він викопав гватемальця Луїса Мануеля Гомеса Сапотеру, який помер 30 років тому від запалення легенів. Працював водієм автобуса. Онуки не мають грошей на те, щоб продовжити оренду склепу.
Макашов також додав, якщо родичі заплатили за невелику труну, то небіжчику ламають кістки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловічий та жіночий: на грецькому острові виготовляють автентичні сири
"Це виглядає страшно, але людина звикає до всього. За 23 роки можна навіть до такого", - сказав ведучий.
Ведучий тревел-шоу Кирило Макашов спробував страви, які приготували за рецептами 500-річної давнини. Йому подали їжу, якою годували султанів.
Коментарі