четвер, 11 червня 2009 18:22

За тридцять доларів в Індії можна побувати на весіллі

Автор: фото з сайту www.tropicalisland.de
  За покупками туристів у Таїланді везуть на плаваючий ринок Дамноен Садуак.  Тропічні фрукти, рибу, овочі, квіти, спеції тут продають із човнів. Якщо у покупців є почуття гумору, тайці охоче скидають ціну
За покупками туристів у Таїланді везуть на плаваючий ринок Дамноен Садуак. Тропічні фрукти, рибу, овочі, квіти, спеції тут продають із човнів. Якщо у покупців є почуття гумору, тайці охоче скидають ціну

Під час турів до Азії й Африки українські туристи цікавляться традиціями, кухнею й побутом місцевих жителів. На екзотичні екскурсії найчастіше вирушають із популярних курортів Єгипту, Туреччини, Тунісу, Таїланду та Індії. Коштують вони від $10 до $150.

До дводенного туру пустелею Сахара в Тунісі належать відвідини племені троглодитів.

— Вони живуть у гірських печерах серед пісків. Їхні помешкання нагадують катакомби, — ділиться враженнями менеджер одеської компанії "Транс Тур" Сергій Філатов, 21 рік.

Плем"я полює у пустелі. Туристи спостерігають за тим, як аборигени смажать м"ясо у печерах.

— При мені патрали якусь птицю, — запевняє Сергій. — Звісно, туристів завозять до "перевірених" племен. Та й первісними печерами їхні житла здаються лише на перший погляд. У деяких троглодитських сімей є електрика й водопровід. У кімнати багаторівневих печер дістаються мотузковими сходами. Годують туристів туніськими стравами, серед яких — свіжі фініки й кус-кус — каша з проса або пшениці з тушкованим м"ясом, овочами й прянощами.

Коштує екскурсія $150.

У Єгипті везуть відвідати бедуїнів — арабських кочівників. Вони живуть серед пустелі у наметах або у кам"яних будинках. Туристів пригощають чаєм із трав і катають на верблюдах Сахарою. Ціна екскурсії приблизно $45.

У Туреччині можна замовити подорож до мінеральних джерел з кальцієвими берегами Памуккале, що в місцевості Денізлі. Під час мандрівки туристи відвідують килимову фабрику. Технологію не змінюють протягом тисячоліть. Робітниці плетуть килими на верстатах вручну.

— Вхід на підприємство безкоштовний, сюди можна дістатися й самостійно, — каже менеджер із маркетингу туроператора "Пегас" Ельміра Багірова, 23 роки.

Там показують, як розмотують шовкові нитки із коконів шовкопряда, як їх фарбують.

— Ціна виробу залежить від щільності вузликів. Найдорожчий — шовковий килим, де тисяча вузликів на один сантиметр квадратний. Найменший килимок для передпокою коштує 50–100 доларів. Великий — 25–40 тисяч доларів, — каже Багірова. — Перед туристами влаштовують справжнє шоу: розкручують і підкидають килим. Якщо виріб зроблений правильно, він летить, як казковий. У польоті наче змінює колір. Дивишся: був сірий, а то раптом став блакитний!

Бедуїни живуть серед пустелі у наметах

Екскурсія до Памуккале коштує $40–60.

У Таїланді туристів везуть на плаваючий ринок Дамноен Садуак. Він за 110 км від Бангкока.

— Тропічні фрукти, рибу, овочі, квіти, пахощі, місцеві трави, шляпи продають з човнів, — розповідає керівник столичної туристичної компанії "Рай" Євген Матяш, 39 років. — Вони плавають звивистими каналами. Торговці прибувають сюди з віддалених сільськогосподарських районів. Можна, звичайно, купувати з берега, але краще винайняти човен. Це 400 батт, десь 10–15 доларів.

Надто закуповуватися Матяш не радить.

— Драконів фрукт, який продають туристам за 20 євро, у магазині коштує 3 євро. Можна купити холодної кави або сфотографуватися зі змією. І, звичайно, треба торгуватися. Але пам"ятати, що тайці не люблять хамів. Вони обожнюють компліменти й охоче скидають ціни людині з почуттям гумору. Води з каналів торкатися не варто. Треба стежити, щоб вона не потрапила в очі, бо їдка.

У Таїланді можна відвідати зміїну ферму й побачити екстремальне шоу. Його влаштовують заклинателі змій.

У Гоа в Індії можна побувати на національному весіллі. Екскурсія "Індійське весілля" коштує $30.

— Частіше свята одруження театралізовані. Але мені пощастило побачити справжнє, — хвалиться Володимир Остапов, 31 рік, із Києва. — Наречений хвилювався. Він із небагатої родини, працює помічником у кафе. Ми з дружиною були присутні, коли його одягали, мили йому ноги, фарбували обличчя білими цятками. Все це робили жінки. Дивно: в них національний індійський одяг поєднується з європейським — чалма, брюки, краватка. А наречена вбиралася за добу.

Володимир бачив на вулиці весільну процесію зі слонами, танцівницями й музиками.

— Цього разу бралися молодята із заможних. Їх родичі були у такому емоційному запалі, що іноді здавалося: це не весілля, а якийсь релігійний культ.

У Індії також можна відвідати екзотичну екскурсію на плантацію спецій.

Зараз ви читаєте новину «За тридцять доларів в Індії можна побувати на весіллі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути