Вінницький підприємець Андрій Чорний із дружиною Наталією новорічну ніч святкуватимуть у Мексиці. Раніше були в Австралії, Індонезії, Шри-Ланці, Кубі.
— Дітей поки що не маємо. То хочемо світ подивитися. Їздимо туди, де досі не були ні ми, ні знайомі. У новорічну відпустку енергії набираюся до весни, — розповідає 35-річний Андрій Чорний.
2012 рік зустріли в місті Ґолд-Кост, на тихоокеанському узбережжі Австралії.
— Прилетіли 22 грудня, до готелю добралися в 11-й вечора. А номер у нас заброньований із наступного дня. Перебути ніч немає де. В Австралії саме розпал літа. Усі готелі зайняті. На дворі дощ пішов. Готельний прибиральник завів нас у підвальний гараж. Поставив у кутку дві розкладачки, дав ковдри. Ми з жінкою з горя напилися і полягали. Серед ночі нас розбудили машини — люди верталися з дискотеки. Ми прокинулися о шостій ранку і драла з гаража, — згадує Андрій.
Австралійці не рубають ялинок. Вирощують на подвір'ї або в горщиках. Жителі міста Ґолд-Кост живуть в одноповерхових будинках під червоною черепицею з невисокими парканами навколо. У кожному дворі одна-дві машини. Гаражів немає. Пересуваються тільки на авто, перехожих зустріти важко.
— Ми проходили повз один будинок. Познайомилися з місцевим Майклом. Тримає вдома осиротіле кенгуреня. Його матуся попала під машину. Майкл біля каміна почепив мішок, і кенгуреня само застрибувало. Ночувало там. Коли Майкл приходив додому, вискакувало на шию й обіймало лапами.
— Від природи ми були в шоці. Таких дерев, кущів по телевізору не бачив. Усі в яскравих квітах і жорстких плодах. Над головою літають зграї какаду. Дружина вкололася якоюсь квіткою, мусили шукати лікаря. Він чимсь помастив, і пройшло.
До Різдва, 24 грудня, пальми на набережній Ґолд-Кост прикрасили гірляндами.
— У місті ошивається колоритна публіка. Ми бачили розмальованих геїв, байкерів, дівчат з яскраво пофарбованим волоссям. Танцюють, співають. Вистави просто неба. Аборигени грають на великій трубі, схожій на нашу трембіту. Наш сусід із готелю купив таку. У крамницях продають малюнки аборигенів на корі евкаліпта. Ми взяли розмальовані бумеранги.
Новорічну ніч Андрій із Наталією були на океанському пляжі. Інші ставили намети із вечора.
— 30-градусна спека. Усюди великі компанії. Поприносили харчі. Ми купили запечену індичку в супермаркеті. Засмаглий накачаний Санта Клаус ходив у гідрокостюмі та в червоній шапці з балабоном. Почався феєрверк. Опівночі піднявся страшенний ґвалт. Церкви били у дзвони, машини гуділи, люди свистіли. Потім дивилися лазерне шоу у фонтані. Спершу були спалахи вогню. Лазер почав вимальовувати фігури танцюючих аборигенів. Виглядали, ніби живі. Тривало півгодини.
— О першій ночі пляж спорожнів. Місцеві розійшлися спати. Вони прокидаються близько шостої ранку навіть у вихідні. Залишилися самі туристи. Було багато росіян — приїжджих і тутешніх. До ранку гуляли. Із напоїв — тільки пиво. Міцніших ніде не продають. Ми з жінкою теж випили багатенько, та похмілля не було.
Кілька днів Андрій з Наталією плавали на дошках для серфінгу лежачи. Ще три тижні мандрували автостопом уздовж океанського узбережжя.
— За 2 години від Сіднея — Блакитні гори. Там неймовірно красиві долини, ущелини і скелі. Ми проїхалися на залізниці найкрутішими у світі підйомами. Бачили найвищий на континенті водоспад.
Феєрверки пускають з хмарочосів
У новорічну ніч та інші свята у місті Сідней в Австралії влаштовують салюти.
— Городяни збираються цілими сім'ями біля мосту Сідней Гарбор. Різнокольорові феєрверки вкривають усе небо. Я такого ще не бачив. А в Мельбурні свій феєрверк запускають із кожної висотки, — розповідає Андрій Чорний. — Жителі малих міст і сіл дивляться сіднейські феєрверки по телевізору. Ми з жінкою теж так дивилися. Бо тоді в Ґолд-Кості були. У місті Перт влаштовують карнавал, на який з'їжджаються з усієї Австралії.
30
тисяч австралійських доларів, або 254,1 тис. грн, коштує туристична поїздка на криголамі з Австралії до Антарктиди. Новорічну ніч туристи проводять на айсбергу.
Шотландці обдаровують перехожих
Киянин 41-річний Дмитро Ваврик з друзями у грудні 2012-го у шотландському Единбурзі.
— Там починають святкувати 30 грудня. На всіх вулицях грають волинки. Перехожі дарують одне одному подарунки. Незнайомці обіймаються. Із 20.00 чоловіки перевдягаються у кілти — картаті спідниці, та йдуть зі смолоскипами центром Единбурга до королівського палацу. Уся вулиця забита людьми.
У королівському палаці кожні 15 хв. влаштовують феєрверки, а рівно опівночі їх запускають із п'яти різних точок у місті.
— Ми пішли в паб. Пили гарячий сидр. О першій всі розходяться. Обнімаються ще кілька днів.
Коментарі
1