Ексклюзиви
четвер, 19 листопада 2009 18:59

"Під ногами рухався тротуар, будинки хитались, як п"яні"

 

У Карибському морі розпочався сезон штормів. На початку тижня в Нікарагуа і Коста-Ріці лютував ураган Іда. Він далі просувається Латинською Америкою.

— Ми кажемо туристам, що вони можуть повернути путівки. Але від небезпечної поїздки поки що ніхто не відмовився, — говорить менеджер київської туристичної компанії "GTO" Валерій Охтій, 32 роки. — Таке вже було наприкінці вересня, під час землетрусу на острові Суматра в Індонезії.

Тоді найбільше постраждало туристичне місто Паданг. У ньому відпочивали сім українських туристів.

— Із друзями вечеряли в ресторані. Стіни почали труситися, підстрибнула підлога. Я вибіг на вулицю, — згадує житомирянин Олександр Степовий, 34 роки. У Паданзі він жив у готелі "Інна Муара". — Під ногами рухався тротуар, будинки хитались, як п"яні. Із готелю почали вибігати люди, дехто стрибав із балконів. Почалася сильна злива. Ми мокли, але в готель повертатися боялися. Будинки почали розвалюватися. Піднімалися хмари пилу, дощ їх змивав. За три будинки щось вибухнуло, мабуть, газ. Там почалася пожежа.

У готелі від землетрусу повилітали шибки, відвалилися вхідні двері.

— Я допомагав місцевим розбирати завали. Серед ночі прибули військові. Туристів зібрали у великому наметі, наказали не виходити. Довкола нас місцеві голосно сперечалися. Перекладач пояснив, що нас хочуть вивезти, бо чекають цунамі.

У готелі від землетрусу повилітали шибки

На ранок туристам принесли поїсти — варений рис і рибу. Після сніданку відпустили в готель збиратися.

— Одежу засипало пилом, битим склом. Везли нас у відкритих вантажівках. Біля мене сидів наляканий швед із пов"язкою на голові. На нього впала цеглина.

Постраждалих вивозили впродовж 5 год. до міста Демпас. Безкоштовно розселили в готелі.

— Додому вертатися ніхто не хотів. Це був четвертий день туру. Відпочивати залишалося 10 днів. За два тижні я заплатив 1200 доларів, квитки на літак купував окремо, — пояснює Олександр.

У фірмі "GTO" туристам обіцяють повернути всю вартість путівки і медичне страхування, якщо постраждають від стихії. 85% від вартості туру — якщо відмовляються від поїздки в небезпечну країну за місяць, 5% — за день.

— Є фірми, які грошей не віддають, — каже Валерій Охтій. — Туроператори часто купують дешеві медичні страховки в невеликих компаніях, які не застраховують від стихій. Перед тим як купувати путівку, раджу уважно прочитати договір.

Новорічні путівки на курорти Індонезії в "GTO" майже всі розкуплені.

— Найбезпечнішим є острів Балі, за 2 тисячі кілометрів від Суматри. Там землетрусу не було вже 100 років. Чи буде спокійно на острові на Новий рік, гарантувати не можемо.

Найпотужніший землетрус зафіксували 1960-го в Китаї — 9,5 бала.

Зараз ви читаєте новину «"Під ногами рухався тротуар, будинки хитались, як п"яні"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути