середа, 24 лютого 2010 17:34

Німці їдять багато хліба

Автор: фото: Євген Дракус
  Львів’янин Ярослав Лось у заповіднику Мавпяча гора біля міста Салем у Німеччині. Мавпи не бояться відвідувачів, беруть фрукти з їхніх рук
Львів’янин Ярослав Лось у заповіднику Мавпяча гора біля міста Салем у Німеччині. Мавпи не бояться відвідувачів, беруть фрукти з їхніх рук

Львів"яни, 16-річні Олесь Винницький та Євген Дракус, два тижні гостювали у сім"ї Штольц у німецькому місті Штоках. Учні львівської школи N28 поїхали за кордон за навчально-пізнавальною програмою.

— Місто Штоках розташоване на півдні Німеччини, на березі одного з найчистіших у світі озер Бадензеє. Городяни живуть у дво- та триповерхових будинках. Навколо багато садів та виноградників, — розповідає Олесь. — Ми жили в сім"ї мера міста Лайнера Штольца. У нього троє дітей. Старша донька вчиться у Берліні, а двоє синів-близнюків ходять до місцевої гімназії. Вони наші однолітки. Я жив у кімнаті одного з них — у Кріса. Почувався як удома. Можна було всюди ходити, крім батьківської спальні.

День починався о шостій ранку. Господиня на сніданок привозила з пекарні свіжу випічку.

— Булочки мастили маслом та джемом. У тарілках були нарізані сир та ковбаса. Після сніданку хтось із батьків відвозив нас автомобілем до гімназії. Із собою давали канапки, фрукти та соки. Опівдні та о п"ятій вечора пили каву чи чай із випічкою.

— Німці їдять багато хліба, — розповідає вчителька Надія Голубович, 38 років. Вона їздила до Німеччини зі школярами. — Випікають його до 20 різних сортів. Рідко готують гречку, картопляне пюре. Переважно смажать фрі. Якось хотіла зварити борщу. Але не могла ніде знайти буряка. Він дефіцит, не продають у жодному магазині. Тільки під час екскурсії на острів квітів Манау побачила буряк, який ріс у прозорій вазі. Вечорами німці ходять у спортивні секції, на хор, займаються хобі.

Пити пиво дозволено з 16 років

Хлопці згадують похід до театру в Констанці.

— Дивились виставу Кафки "Процес", — говорить Олесь. — Під час показу актори просто зі сцени робили зауваження тим, хто розмовляв чи робив фотографії.

— А ввечері ми ходили гуляти без дорослих, — додає Євген. — Сиділи переважно в барі, розмовляли та пили пиво. Це дозволено робити з 16 років. Щоб купити сигарети чи міцніше спиртне, треба показати документи. Якось були в кафе, де заплатили тільки за вхід по 7 євро та 7 фунтів, а замовляли все, що хотіли. У меню були різні бурітос, млинці з м"ясними та овочевими начинками, салати, пиво. За дискотеку платили по 3 євро. Танцювали до 11-ї. Туди й назад нас возили батьки.

На закупи львів"яни їздили до міста Констанц — за 70 км від Штокаха. Купували одяг, косметику та парфуми.

— Я взяв собі шкірянку з манжетами за 250 євро, класичний вузький чорний галстук за 30 євро, — розповідає Євген Дракус. — Дівчата купували зимові куртки та парфуми.

Зараз ви читаєте новину «Німці їдять багато хліба». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути