Сергій Фоменко, лідер гурту "Мандри", 12 років сплавляється Південним Бугом, Дністром та Десною.
— Найцікавішим був Південний Буг. Ми три дні йшли на надувних плотах, — каже Фома, 39 років. — На ніч зупинилися на галявині з високою травою. Назбирали біля берега каміння, наскладали його купою у формі груби. Навколо неї розбили брезентову палатку з дверима та діркою посередині зверху, щоб виходив дим. Розпалили вогнище, аж каміння почервоніло. Парилися, а потім вискакували на вулицю й падали в роси. Дехто пірнав у Буг. Отака була лазня.
Дністром пливли три дні. Увесь час дощило.
— Часто пили горілку, щоб зігрітися. Дністер тихий, гребти легко. На берегах багато рибалок. Ми співали пісню "Братів Гадюкіних", а вони на тому березі підспівували. Ми теж рибалили, але попадалися лише малі карасі та щуки.
Десною музикант плавав торік. Річка глибока, чиста, течія швидка. Подорож тривала чотири доби. Стартували з Новгорода-Сіверського, на кордоні з Білоруссю, фінішували в Києві. Подолали гумовими човнами з мотором понад 600 км.
— Я навіть ночував у човні. "Антикомарином" набризкався.
Розповідає, що плавав пароплавом по Нілу в Єгипті, бував у Таїланді, в Швейцарії на Женевському озері.
— Швейцарські екскурсоводи розповідали, що в 1960-х озеро було дуже брудне. Через це впродовж 20 років рибу майже знищили. Вони гордяться, що почистили озеро, і тепер там можна купатися. Так чисто, що дно видно.
Із собою в подорож річкою Фома радить брати намет, ліхтарі, що їх вдягають на голову, сірники, запальнички, газові балони, на яких можна приготувати їжу. З їжі — кашу, консерви. Обв'язково — спирт, ним розтирають переохолоджене тіло.
Коментарі
1