четвер, 13 серпня 2009 15:50

10-денна поїздка до Тунісу обійшлася в 700 доларів

Автор: фото: Олена ВЛАСОВА
  На фермі ”Експлорер” на острові Джерба в Тунісі живе понад 500 крокодилів. Їх вирощують не задля м’яса і шкіри. Господар ферми вірить, що рептилії приносять удачу. Часом дарує у зоопарки. Відвідувачі дивляться на рептилій згори
На фермі ”Експлорер” на острові Джерба в Тунісі живе понад 500 крокодилів. Їх вирощують не задля м’яса і шкіри. Господар ферми вірить, що рептилії приносять удачу. Часом дарує у зоопарки. Відвідувачі дивляться на рептилій згори

Рівнянка 32-річна Ольга Аверченко вчетверте прилітає до Тунісу. Цього разу за 10 днів вона проїхала країну з півдня на північ. На транспорт, житло, їжу та сувеніри витратила трохи більше $700.

— Така подорож важче переноситься, але цікавіша. Я прилетіла на острів Джерба, що на південному сході. А додому збиралася вже з аеропорту в Монастірі, — розповідає туристка. — Щодня ночувала в іншому готелі. Це невелика країна, має спекотний клімат, але дуже зелена. В Тунісі росте 70 мільйонів оливкових дерев.

На острові Джерба немає промисловості, тому повітря дуже чисте. Місцеві займаються ремеслами, фермерством або туризмом.

На острові є крокодиляча ферма "Експлорер". Тут у басейнах із пляжами, садами й містками живуть понад 500 рептилій. За ними цілодобово наглядають.

— Їх не ріжуть на шкіру чи м"ясо, — каже наглядач Мохаммед Гамаюн. — Крокодили — улюбленці нашого власника. Він вірить, що вони приносять  удачу. Інколи даруємо тварин зоопаркам.

Туристи дивляться на хижаків згори, крізь металеві сітки.

За 200 динарів можна з"їздити на дводенну екскурсію в Сахару. Долари та євро в Тунісі приймають лише як чайові. Розплачуватися в магазинах, кафе та на ринку треба місцевими динарами. Обмінні пункти є при кожному готелі.

Курс усюди стабільний. За долар дають 1,36–4,0 динари, євро трохи дорожче.

Дорогою до пустелі минаємо мертве озеро Шот-Ель-Джерід. На берегах  гірками лежить сіль. Туристи набирають її у порожні пляшки з-під води.

— Так дешевше, — радить гід Аднен Бехарія, 37 років. — У торговців вона коштуватиме вже 10 динарів за баночку. В їжу не годиться, зате для ванн кращої не знайдеш.

Найдорожчий білий верблюд коштує як три "мерседеси"

Озеро змінює свою форму залежно від сезону й погоди. У спеку від нього залишається безліч різнобарвних калюж. Колір води в озері залежить від хімічних елементів, що є в ґрунті. Від надлишку міді вода стає зеленою, залізо дає червоний відтінок.

— Над озером часто бувають міражі — здається, що видно море або оазис, — каже Аднен. — Насправді до найближчого поселення кілька десятків кілометрів.

Посеред озера в піску та солі стоїть покинутий човен зі щоглою. Це улюблене місце фотографів.

— Увечері в місті Дуз ми пересіли на верблюдів, щоб побачити захід сонця у пустелі, — розповідає Ольга. — Дівчатам підбирають худіших тварин, щоб зручно було сидіти. Чула, що найдорожчий білий верблюд у Тунісі коштує 150 тисяч динарів — як три "мерседеси". Їх купують лише багатії для престижу.


На другий день туристів везуть джипами дивитися будинки-декорації до "Зоряних війн" та бархани, що знімали у фільмі "Англійський пацієнт".

Добре тамувати спрагу місцевим чаєм з розмарином або м"ятою. Тунісці п"ють його гарячим і солодким. Наливають у маленьку склянку і посипають зверху кедровими горішками чи мигдалем.

— Як не дивно, після другого ковтка абсолютно перестаєш відчувати спрагу, — додає Аверченко. — Коштує не більше динара за філіжанку.

Із Тунісу також везуть фініки, оливкову олію та вино.

— Найкращі фініки мають бути світлими до прозорості, не надто солодкими. Ми вдома їмо їх по дві штучки на сніданок, не більше, — каже гід Аднен. — В Україну чомусь завозять найгірше: темні, перестиглі або засохлі плоди.

Туніську оливкову олію вважають найсмачнішою в світі. Літрова банка  вищого сорту коштує від 10 динарів. Місцеве вино — рожеві, білі мускати або червоне магон — дуже слабке, має не більше року витримки. Чоловіки часто купують міцніші буху та тибарин — горілку та лікер із фініків.

Найдешевші в країні сувеніри продають у місті Кайоруан, що на півдорозі до Ель-Джема. Торговці пропонують берберські вузликові килими, кераміку, барабани, спеції, прикраси й одяг. На ринках традиційно торгуються. Ціну можна збити у 5–10 разів.

В Ель-Джемі розташований один із трьох найбільших амфітеатрів у світі. Тут знімали фільм "Гладіатор" із Расселом Кроу.

Поблизу римських розвалин у Карфагені на околиці Тунісу розташована президентська вілла.

— Навколо багато поліцейських. Віллу добре видно, але фотографувати заборонено, — попереджає гід. — Краще зайвий раз не дивитися в той бік, щоб не нервувати охоронців.

Зараз ви читаєте новину «10-денна поїздка до Тунісу обійшлася в 700 доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути