3 грудня виходить у прокат 90-хвилинна документальна стрічка про нащадків українських емігрантів, яким підкорилася головна вершина Національної хокейної ліги – Кубок Стенлі.
Террі Савчук– найвідоміший голкіпер в історії хокею – був 100-відсотковим українцем. Майк Боссі – легендарний форвард "Нью-Йорк Айлендерс" 70-80-х – онук січового стрільця. Таких "юкі" – аж півсотні. І навіть у жилах найкращого хокеїста всіх часів та народів – Вейна Грецкі – тече 50 відсотків української крові.
"Це було вже достатньо давно. Ми тоді закінчили роботу над попереднім фільмом "Американська мрія" – про емігрантів у Сполучених Штатах - каже в інтервю "Футбол 24" журналіст Микола Васильков.- І оскільки ця тема була для нас "живою", Володя Мула, співавтор, режисер і продюсер запропонував: "Давай зробимо про хокеїстів у США та Канаді. Це таке тло, де дуже багато наших.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Сокіл" програв володарю Кубка Стенлі
Виявилося, що більше 50 етнічних українців завойовували Кубок Стенлі. Це мене вразило. Ситуація дуже дисонувала із меншовартісним українським хокеєм, найбільшою гордістю якого був "Сокіл" – свого часу лише третя команда у совку.
Підкуповувало й те, що хокейні емігранти виявилися не якимись "сивими" персонажами з енциклопедій. Чудово пам'ятаю Майка Боссі, який чотири рази поспіль завойовував Кубок Стенлі з "Нью-Йорк Айлендерс". А він – Михайло Босий. Його дідусь боровся із совєтською владою, виїхав за кордон із великими проблемами і навіть збирав гроші на повалення СРСР.
Або, наприклад, Вейн Грецький або Грецкі, який у світі – number one. Я порозпитував молодь – вони не знають, хто це такий. Але в НХЛ ніхто не перевершить статистику Грецького, нуль шансів. Навіть якби він не закинув жодної шайби, то лише за результативними передачами залишився б найкращим бомбардиром в історії. Ще перед зйомками фільму я зацікавився його історією".
Прізвисько "Юкі" (Ukey) отримавали хокеїсти в НХЛ через українське походження.
Коментарі