Ексклюзиви
Понеділок, 20 вересня 2021 14:41

15% кандидатів у держслужбовці не склали іспит з української мови

15% кандидатів у держслужбовці не склали іспит з української мови
Усього видали 22 265 сертифікатів про володіння державною мовою. Фото: Pexels

15% чиновників та претендентів на держпосади не склали іспит з української мови.

Видали 22 265 сертифікатів, повідомила голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська на брифінгу.

Дані про результати іспиту є у відкритому доступі на сайті комісії. Будь-хто може за прізвищем знайти сертифікат у Реєстрі державних сертифікатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки чиновників склали іспит на знання української

Демська розповіла, що під час двогодинного іспиту те покоління, яке звикло в школі писати тести, краще проходило тестування і гірше письмову частину. Старше покоління провалило тести. Однак оцінка збалансовувалася.

Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" набув чинності 16 липня 2019 року. Підтвердив норму Конституції про єдину державну мову в Україні. Її зобов'язаний знати кожен громадянин. "За" проголосували 278 народних депутатів. Ще двоє парламентарів повідомили, що їхні картки не спрацювали. Конституційний суд 15 липня визнав закон конституційним.

19 липня в Україні вперше чиновники й претенденти на громадянство склали іспит із державної мови. Для перевіряння робіт і встановлення рівня знання державної мови виділять 15 календарних днів. Екзаменаційні майданчики облаштували в Києві, Чернігові, Полтаві, Вінниці, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Миколаєві, Рубіжному.

9 серпня Національна комісія зі стандартів державної мови оновила умови іспиту на рівень володіння українською для держслужбовців.

Відведений для складання іспиту час скоротили з 2 год. до 30 хв. Лише тривалість іспиту для осіб, які хочуть набути громадянство України, не скоротили.

Кількість тестів у письмовій частині зменшили, але вони будуть складніші. Усна частина міститиме лише монолог.

Зараз ви читаєте новину «15% кандидатів у держслужбовці не склали іспит з української мови». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі