Ексклюзиви
середа, 05 липня 2017 13:28

Взуттєва майстерня приносить 20 тис. грн
5

Ремонт та пошиття взуття досить вигідна справа для невеликого міста. У місяць можна заробити близько 20 000 грн. Про це Gazeta.ua розповів переселенець із Дебальцевого Ігор Курилець. Чоловік відкрив власну майстерню у Вишгороді Київської області. Раніше Ігор не працював у цій сфері та сам усьому навчився, ремонтуючи взуття знайомим. Грошей на старті вистачило тільки на клей та ніж, шматок гуми попросив у знайомого майстра.

"У банку в кредиті на відкриття справи відмовили. Позичив грошей та придбав станки для виготовлення ключів і швейну машинку, – розповідає Ігор. – Знайшов пусте приміщення в оренду. Сам робив столи та стійку з полицями, з електродвигуна та пилососа виготовив точило".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Статус переселенця — на все життя, його позбутися не можна"

Для офіційної роботи Ігор відкрив ФОП. На це, за його словами, вистачило двох днів. На рекламу грошей не витрачав. Більшість клієнтів – місцеві, які бачать роботу Ігоря та рекомендують іншим. За день може бути близько 20 замовлень.

Ігор також шиє гаманці, портмоне, робить шкіряні браслети та реставрує вироби зі шкіри. Свої товари чоловік розміщує на сторінках у Facebook "STEP шкіряна майстерня" та Instagram. На інтернет-продажі бракує часу.

Заплатив 600 доларів за курси по шиттю взуття у Києві
Більшість клієнтів – місцеві, які бачать роботу Ігоря та рекомендують іншим
На виготовлення однієї пари взуття потрібен тиждень
Ігор шиє гаманці, портмоне, робить шкіряні браслети та реставрує вироби зі шкіри.

"Щоб навчитись шити взуття пішов на спеціальні курси у Києві. Для мене досить дорогі – коштували 600 доларів, – розповідає Ігор. – Вже є перші клієнти. Наприклад, шив чоловічі черевики з італійської шкіри. Підошву та каблук робив наборні (роблять зі шматків шкіри, коли шар за шаром проклеюють один над одним. - ред.). Це досить кропітка робота. На виготовлення однієї пари йде тиждень. Ті черевики продав за 3200 гривень. Загальна вартість виробу залежить від матеріалів".

Зараз Ігор влаштувався у Вишгороді з дружиною та сином. 2014 року родина жила у Горлівці, де він встановлював металопластикові вікна. З початком військових дій вирішив із сім'єю перечекати кілька місяців у батька дружини в селі Боровенька Сумської області. Брали з собою речі "на перший час" та додому більше не повернулись. Друзі Ігоря почали отримувати SMS з погрозами, бо раніше брали участь у політичному та громадському житті Горлівки.

"До Вишгороду погукала сестра дружини, – згадує Ігор. – Спробував встановлювати вікна, та роботодавець не виплатив гроші за роботу. Були відмови із працевлаштування через донецьку прописку. Від безнадії почав ліпити вареники та пельмені, продавав обіди по сусідніх торгових точках. Намагався ліпити охайно, подавав страви в одноразовому посуді з серветками. В день міг заробити 350 гривень. Були замовлення навіть на заморожені вироби".

В одну з місцевих майстерень із ремонту взуття Ігор носив обіди. Там спостерігав за роботою майстра та загорівся справою. Вдома дивився відео в інтернеті та вчився.

"Майже все життя жив у Дебальцевому. Це досить депресивне місто. У Вишгороді більше подобається, місто розбудовують, багато молодих сімей із дітьми. У Дебальцевому останнє будівництво було 1991 року. Хотіли звести 9-поверхівку та звели тільки п'ять поверхів. Люди не живуть там, а виживають. З 1990-х у місті відсутній газ, опалення немає. Взимку спали у трьох штанях та светрах. Вода є тільки зранку та ввечері, а гарячої взагалі ніколи не було", – розповідає Ігор.

У планах Ігоря продовжити розвивати майстерню та знайти порядного помічника. Дружина чоловіка відвідує курси з шиття, а син піде восени до школи.

Студентка-переселенка з Луганська Олеся Василець відкрила мережу шкіл східних танців. 13 років займалася танцями. Щоб набрати потрібну суму працювала репетитором з англійської та прибиральницею

Зараз ви читаєте новину «Взуттєва майстерня приносить 20 тис. грн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

14.09.2011 15:58:48КИЯНКА93.74.223.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Маю зауважити, що після цих коментарів, дивлюся на жителів Умані зовсім по-іншому...Вони здавались мені вихованими і толерантними...Але тепер боюся, щоб і до нас ваши фашистськи думки не дійшли...Соромно за Україну...

05.09.2011 11:15:43де "Свобода" та інші?94.178.172.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Ну, і де ж "Свобода" та інші розхвалені націоналістичні організації?! Чи тільки здібні на хвекальні ходи, боротьбу зі старими ветеранами, паплюження пам"ятників і могил і пусте базікання?Якщо справді треба відчстоювати права українців їх ніколи і близько немає!

03.09.2011 14:34:01Украинец178.94.160.--
  • 11+
  • 0-
  • Відповісти

Поравильно сделали. Эти паломнички" забывают, что вьехали в чужую страну и обязаны соблюдапть её закогы, а не пренебрежительно диктовать свои и устанавливать свои правилак при попустительстве и центральной и местногй власти ( ведь власть не пообещала снести незаконно установленный забор. а отремонтировать другую дорогу - к стати, а почему эта дорога не отремонтирована раньше?) А недавно эти "верующие" начали долбить новый асфальт, потому что им захотелось перекрыть дорогу к "святым" местам и при этолм они опячть никого не спрашиавли - как у себя дома. Не пора ли четко указать этим господам их место? НЕ: нравится - здесь вас никто не задерживает. А относительно пробок - 10 ампер еще совковый стандарт, когда не было ни бойлеров, ни микроволновок, ни другой мощной техники. Стандарт почему то не маенянют, а РЭСы, ЖЭКи упорно цеплаются за этот стандарт не желая принимать современные реалии, пытаясь насильно ( по другому не скажешь) навести "экономию" за счет потребителей.

Голосів: 1865
Голосування Чи прийнятні умови кредитування для переселенців у 20% річних?
  • Так, за новими умовами зможу взяти кредит
  • Так, але доведеться у всьому собі відмовити
  • З такими умовами є ризик влізти в борги
  • Ні, бо не має стабільного доходу
  • Не братиму кредит через великий відсоток
Переглянути