Ексклюзиви
субота, 20 жовтня 2018 00:15

Переселенець відкриває безкоштовну майстерню з ремонту інвалідних візків
5

Для людей з інвалідністю організовують різні спортивні змагання
Фото: З архіву Олексія Теслі
Інвалідні візки видають безкоштовно у соціальних службах на 4 роки
Щоб відкрити соціальну майстерню по ремонту візків потрібно близько 80 тисяч гривень
Олексій потрапив у аварію на шахті та зараз пересувається тільки на візку
У Шостці  для людей з інвалідністю працює кімната з тренажерами та тренером

У місті Шостка Сумської області люди з інвалідністю вимушені самі ремонтувати свої візки. Щоб допомогти їм, переселенець Олексій Тесля створює соціальну майстерню. Для неї потрібний спеціальний інструмент та станки на суму близько 80 тисяч гривень.

Про це Gazeta.ua розповідає Олексій Тесля з Луганської області. Після переїзду він очолив місцеву громадську організацію людей з інвалідністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для дітей з проблемами слуху та зору створили онлайн-школу англійської мови

"У місті знайомі почали просити подивитись інвалідні візки, приносили на ремонт навіть окуляри. У мене є напилок, болгарка та інший інструмент, великий гараж біля будинку. Але не вистачає фрезерного та токарного станків. Болгаркою пиляю деталь дві години, а на станку зробив би за 10 хвилин, - розповідає Олексій, - Виникла потреба у майстерні. Щоб обладнати її треба близько 80 тисяч гривень. Для мене це не підйомна сума".

Олексій токар третього розряду. Може ремонтувати не лише візки, а й костилі та інші засоби реабілітації.

"Звернулась жінка з проханням відремонтувати візок. За деталями об'їздив усе місто. Звернувся до місцевого токаря. Він пообіцяв на наступний день зробити. Я обурився, бо там роботи на пів години! – ділиться Олексій, - За деталі заплатив 200 гривень. Грошей з жінки не взяв, бо у неї їх немає, дуже важка життєва ситуація".

Автор: З архіву Олексія Теслі
  Олексій потрапив у аварію на шахті та зараз пересувається тільки на візку
Олексій потрапив у аварію на шахті та зараз пересувається тільки на візку

Зараз інвалідні візки люди ремонтують за свій кошт. Але на час ремонту ніхто не дає інший візок, на якому можна було б пересуватись.

"Коляски людям з інвалідністю видають у соціальних службах. Одну на 4 роки. Часто візки не якісні та на них важко пересуватись. Іноді й небезпечно. Якщо брак у деталях, то можна й віднести назад. Але чекати на ремонт треба буде десь пів року, - зазначає Олексій, - І весь цей час людина вимушена вдома лежати. Бо є й такі люди, як я, що без візків не можуть взагалі пересуватись".

На кожне спортивне змагання, що проводять у місті для людей на візках, Олексій бере з собою набір інструментів. Чоловік зазначає, що візки часто ламаються, або може заціпити колесо чи щось інше трапитись.

Автор: З архіву Олексія Теслі
  Інвалідні візки видають безкоштовно у соціальних службах на 4 роки
Інвалідні візки видають безкоштовно у соціальних службах на 4 роки

"Через незнання можуть зламати коляску, коли заціпить колесо та воно перестане крутитись. Хтось допоможе, а потім колесо просто відвалюється, - розповідає Олексій, - Хочу відкрити біля свого будинку майстерню та допомагати іншим. Не шукаю прибутку, хочу бути корисним. Є люди, які знаходяться в гіршій ситуації, ніж я".

Родина Олексія Теслі переїхали з селища Комісарівка Луганської області. Чоловік у 2011 році потрапив у аварію на шахті. Його засипало вугіллям та перебило хребет. Зараз пересувається на візку. Коли почались бойові дії, переїхали до родичів у Шостку. Там з дружиною купили будинок. У Шостці Олексія обрали головою місцевої громадської організації людей з інвалідністю. Для членів організації працює кімната реабілітації з тренажерами та тренером, проводять спортивні змагання.

Невелика громадська ініціатива може об'єднати людей для розв'язання повсякденних проблем. Спільно можна легко встановити сміттєві баки, відремонтувати та розмалювати зупинки, організувати ЛЕД-освітлення у селі. Гроші на ініціативи може виділити місцева влада та різні благодійні міжнародні фонди.

Зараз ви читаєте новину «Переселенець відкриває безкоштовну майстерню з ремонту інвалідних візків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1865
Голосування Чи прийнятні умови кредитування для переселенців у 20% річних?
  • Так, за новими умовами зможу взяти кредит
  • Так, але доведеться у всьому собі відмовити
  • З такими умовами є ризик влізти в борги
  • Ні, бо не має стабільного доходу
  • Не братиму кредит через великий відсоток
Переглянути