Японські науковці створили тонкий світлодіодний дисплей. Якщо його приклеїти на шкіру, він відображатиме різні медичні показники.
Екран має роздільну здатність 24х16. Цього достатньо для відображення даних, пише nv.ua.
Світлодіодний дисплей гнучкий. Він може деформуватися та розтягуватися. Дисплей складається з дихаючого електрода, модуля бездротового зв'язку та дрібних діодів. На екрані вказують пульс або графік кардіограми. Вчені вважають, що це зручний спосіб спостереження за організмом. Медичні дані, які виміряє датчик, можна відправити на смартфон чи у хмару зберігання.
"Наш дисплей демонструє просту графіку. Оскільки він виготовлений з тонких і м'яких матеріалів, він може легко деформуватися. Це буде особливо зручно для літніх людей, яких обтяжують численні медичні прилади", - каже один з творців дисплея, професор Токійського університету Такао Сомейа.
Датчик можна носити на шкірі безперервно протягом тижня. Він не викликає запалення.
У Великій Британії медики госпіталю Моррісон за допомогою 3D-принтера врятували пацієнта, у якого була ракова пухлина. 71-річному Пітеру Меггзу через рак довелося видалити половину грудної кістки і три ребра. Їх вдалося відновити завдяки 3D-принтеру.
Коментарі