Студентам і журналістам, які мають сучасні гаджети не обов'язково самотужки розшифровувати почутий текст. Це можна доручити електронним програмам. Gazeta.ua пропонує 8 способів, як уникнути механічної кількагодинної трати на розшифровку важливої розмови.
Напряму з планшета

Сучасні смартфони і планшети мають функцію голосового введення. Ви можете "начитувати" запити в Google чи повідомлення в Facebook. Саме ця функція стане в нагоді нам на інтерв'ю або на прес-конференції.
Для моментальної розшифровки вам знадобиться телефон або планшет, доступ до інтернету і текстовий редактор. З поширених редакторів - Dragon Dictation, Polaris Office, Office Suite Pro, WPS Office Mobile. Їх можна завантажити безкоштовно і вони досить прості у використанні.
Коли спікер починає говорити, включаємо голосове введення в текстовий редактор, і його мова плавно перетікає в текст на планшеті або смартфоні. Головне – сісти ближче до промовця.
Варто зазвичай, що такий спосіб дає розшифровку з похибкою до 50%. Частина слів будуть розпізнані некоректно.
Таким чином можна розшифровувати раніше записані розмови. Ставите на гучне відтворення запис біля мікрофона, і звук переводиться в текст за допомогою редактора.
Хитрість з субтитрами

Готові аудіозаписи можна розшифрувати за допомогою відеохистингу YouTube. У цій справі допоможе технологія субтитрів, яка самостійно розпізнає мову на аудіо - чи відеозапису і переводить його в хронометрированный текст.
Для цього потрібно залити файл із записом, почекати кілька годин, і отримати готову розшифровку у вигляді субтитрів, натиснувши на кнопку "Текст відео".
Частка розшифрованого тексту в цьому способі теж не буде стовідсотковою. Зате в наявності два бонус – хронометраж запису і доступність розшифровки з будь-якого пристрою – мобільного або комп'ютера.
Тим, кому лінь вникати в механізм завантаження YouTube, допоможе сервіс TunesToTube, який заодно підбере картинку для відео. Рекомендуємо вибирати найпростішу, так відео буде оброблено швидше.
Важлива деталь – за замовчуванням сервіс приймає ролики не довше 15 хвилин. Але якщо слідувати інструкції, можна завантажити і більше довгу запис.
Власноруч

Якщо до технологій розпізнавання мовлення ви ставитеся з недовірою доведеться розшифровувати вручну. Але і це можна робити зручніше, ніж через прослуховування аудіо з диктофона.
Приміром, у програмі AIMP можна уповільнювати або прискорювати програвання запису.
Express Scribe допоможе очистити запис від шумів, а також у ньому є функція посекундною перемотування. Крім того, програма встановлюється прямо в Microsoft Word – їй можна користуватися, не виходячи з редактора.
У RSplayer V1.4 крім цих функцій є ще й свій власний текстовий редактор, тому вам не потрібно відкривати окреме вікно Microsoft Word.
Нагадаємо, вчені довели, що людський мозок здатний вмістити в себе весь інтернет.
Коментарі