понеділок, 08 лютого 2016 16:28

8 сервісів для розшифровки лекцій та інтервю

Студентам і журналістам, які мають сучасні гаджети не обов'язково самотужки розшифровувати почутий текст. Це можна доручити електронним програмам. Gazeta.ua пропонує 8 способів, як уникнути механічної кількагодинної трати на розшифровку важливої розмови.

Напряму з планшета

 

Сучасні смартфони і планшети мають функцію голосового введення. Ви можете "начитувати" запити в Google чи повідомлення в Facebook. Саме ця функція стане в нагоді нам на інтерв'ю або на прес-конференції.

Для моментальної розшифровки вам знадобиться телефон або планшет, доступ до інтернету і текстовий редактор. З поширених редакторів - Dragon Dictation, Polaris Office, Office Suite Pro, WPS Office Mobile. Їх можна завантажити безкоштовно і вони досить прості у використанні.

Коли спікер починає говорити, включаємо голосове введення в текстовий редактор, і його мова плавно перетікає в текст на планшеті або смартфоні. Головне – сісти ближче до промовця.

Варто зазвичай, що такий спосіб дає розшифровку з похибкою до 50%. Частина слів будуть розпізнані некоректно.

Таким чином можна розшифровувати раніше записані розмови. Ставите на гучне відтворення запис біля мікрофона, і звук переводиться в текст за допомогою редактора.


Хитрість з субтитрами

 

Готові аудіозаписи можна розшифрувати за допомогою відеохистингу YouTube. У цій справі допоможе технологія субтитрів, яка самостійно розпізнає мову на аудіо - чи відеозапису і переводить його в хронометрированный текст.

Для цього потрібно залити файл із записом, почекати кілька годин, і отримати готову розшифровку у вигляді субтитрів, натиснувши на кнопку "Текст відео".

Частка розшифрованого тексту в цьому способі теж не буде стовідсотковою. Зате в наявності два бонус – хронометраж запису і доступність розшифровки з будь-якого пристрою – мобільного або комп'ютера.

Тим, кому лінь вникати в механізм завантаження YouTube, допоможе сервіс TunesToTube, який заодно підбере картинку для відео. Рекомендуємо вибирати найпростішу, так відео буде оброблено швидше.

Важлива деталь – за замовчуванням сервіс приймає ролики не довше 15 хвилин. Але якщо слідувати інструкції, можна завантажити і більше довгу запис.

Власноруч

 

Якщо до технологій розпізнавання мовлення ви ставитеся з недовірою доведеться розшифровувати вручну. Але і це можна робити зручніше, ніж через прослуховування аудіо з диктофона.

Приміром, у програмі AIMP можна уповільнювати або прискорювати програвання запису.

Express Scribe допоможе очистити запис від шумів, а також у ньому є функція посекундною перемотування. Крім того, програма встановлюється прямо в Microsoft Word – їй можна користуватися, не виходячи з редактора.

У RSplayer V1.4 крім цих функцій є ще й свій власний текстовий редактор, тому вам не потрібно відкривати окреме вікно Microsoft Word.

Нагадаємо, вчені довели, що людський мозок здатний вмістити в себе весь інтернет.

Зараз ви читаєте новину «8 сервісів для розшифровки лекцій та інтервю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути