Телескоп імені Хаббла впіймав момент, коли зливаються пара галактик у сузір"ї Рака. Взаємодія галактик прикрасила їх хвости зірками і змусила світитися чорну діру в центрі системи.
Галактики, які знаходяться по сусідству, часто стикаються. За сучасними уявленнями, злиття є процесом, який визначає їх зовнішній вигляд. Гігантські еліптичні системи у центрі галактичних скупчень - це результат злиття великих галактик, взаємодія яких повністю стерла пам"ять про їх початкову, швидше за все, спіральну структуру.
Хмари газу і магнітних полів при зіткненнях галактик стискаються і розігріваються, що може призвести до потужних спалахів утворення нових зірок - у галактик з"являється нова дуже сильна "ілюмінація".
Ті ж газові хмари, що потрапили в центральну частину зустрічної галактики, можуть виявитися прекрасним паливом для надмасивної чорної діри в її центрі, яка давно вичерпала запас живлення в своїх власних околицях. У цьому випадку виникає активне ядро, що випромінює в усьому електромагнітному діапазоні - від радіохвиль до гамма-променів. А якщо пощастить, в парі зливаються галактик можуть виникнути і два таких ядра - за кількістю чорних дірок.
Зірки цих глобальних подій практично не помічають. Пряме зіткнення при злитті двох галактик може загрожувати лише жмені особливо невезучих світил, тому що зірки дуже негусто розкидані в просторі у порівнянні з їх розмірами. Спостерігати такі прямі зіткнення астрономам ще жодного разу не вдавалося, і не факт, що коли-небудь вдасться.
Великі спіральні системи на зразок нашого Чумацького Шляху - продукт численних епізодів галактичного канібалізму і переварювання невеликих і середніх галактик.
Приклад того, що може вийти на проміжному етапі злиття, показує об"єкт NGC2623, або Arp 243, розташований приблизно в 250 мільйонів світлових років від Землі в напрямку сузір"я Рака.
Загалом в об"єкті вчені нарахували більше сотні масивних голубих скупчень, світимість яких в мільйони разів перевищує силу випромінення Сонця.
За матеріалом: Infox.ru
Коментарі