Американські вчені працюють над прототипом контактних лінз із вбудованим дисплеєм, який зможе створювати ефекти "доповненої реальності" або транслювати відео прямо на сітківку ока.
Футуристична технологія вже випробувана на кроликах, і будь-яких явних побічних ефектів виявлено не було, повідомляє InoPressa.ru з посиланням на британську газету The Daily Mail.
Біонічні, тобто створені на принципах, запозичених у живої природи, лінзи - плід праць професора Бабака Парвіза з Вашингтонського університету в Сієтлі, який сам носить контактні лінзи і займається нанотехнологіями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У новому приладі нічного бачення солдати зможуть бачити, як Хижак
На даний момент він розробив лінзу, в яку вбудовані мікрокомпоненти, такі як світлодіодний індикатор, антена для отримання інформації за допомогою бездротового зв'язку і електронна схема. Лінзи, які будуть вдягатися і зніматися, як звичайні контактні лінзи, дозволять також насолоджуватися видами, наближаючи віддалені об'єкти, пише газета.
Лінза була вставлена ??в око кролика, що не завдало ніякої шкоди його здоров'ю і не завадило доступу в око світла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канадський режисер вмонтував собі в око відеокамеру
"Професор вважає, що коли-небудь ми зможемо спрямовувати всю необхідну інформацію безпосередньо на лінзу", - пише автор статті Фіона Макрей, відзначаючи, що до цих пір інфобачення - здатність транслювати інформацію безпосередньо в полі зору людини - існувала лише в науковій фантастиці, як, наприклад, у фільмі "Термінатор".
У майбутньому, вважають учені, електронні лінзи знайдуть застосування в навігаційних системах або ігрових пристроях. Крім того, їх можна буде використовувати в медицині - наприклад, вони зможуть у реальному часі повідомляти про рівень глюкози або лактату в крові.
Коментарі