Не тільки агресивні мультфільми негативно впливають на дитячу психіку.
Анімаційні фільми та книжки з принцесами в головних ролях призводять до розвитку "синдрому принцеси" у маленьких дівчаток, впевнена психолог Джин Твендж.
Такими міркуваннями вона ділиться у своїй книзі "Епідемія нарцисизму: життя в століття постійних вимог", повідомляє ИТАР-ТАСС.
Розвиток синдрому відбувається абсолютно непомітно для батьків дитини, а стимулювання відбувається за рахунок численних подарунків (книги, фільми, сувеніри з Попелюшкою, Сплячої красунею та іншими казковими панянками, одяг, аксесуари).
Поступово починається зрощення образу себе і образу принцеси. У результаті дівчинка думає, що вона реальна принцеса.
Ця установка може залишатися з нею все життя.
Такі дорослі дівчатка відчувають постійну потребу в обожнювання з боку оточуючих, отримання всього найкращого й потяг до безмірних витрат.
Звідси - фінансові проблеми та конфлікти з близькими, які розглядаються в якості "підданих", підкреслив психолог.
Як заявляє Джин Твендж, відповідальність за появу синдрому повинні брати на себе Батьки та ЗМІ, які створюють у суспільстві культ знаменитостей.
Вона називає три ознаки, що вказують на розвиток синдрому.
По-перше, гіпертрофована жіночність. По-друге, переконання дівчини у власній унікальності. По-третє, прагнення продемонструвати, що саме за нею має залишатися останнє слово.
Нагадаємо, нещодавно німецькі вчені винайшли іграшки, які страждають гострою формою депресії та іншими психічними порушеннями. Їхній творець обіцяє, що діти-власники будуть краще і відповідальніше.
Коментарі
3