Неділя, 17 серпня 2008 13:33

Пильний погляд дуже важливий для роботи мозку

Візуальна система мозку обробляє інформацію про іншу людину ефективніше, коли ми дивимося на когось пильним поглядом, виявили фінські неврологи. Дослідження підкреслює важливість візуального контакту в людській взаємодії, лицьовому сприйнятті і загальній роботі мозку. Крім того, погляд "око в око" зачіпає функції нервових механізмів, регулюючих поведінкові норми.

У експерименті UniversityofTampere учені зміряли мозкову функціональність за допомогою електроенцефалограми. При пильному спостереженні за іншою людиною у учасників активувалася область лівої лобової пелюстки, означаючи домінування в таких умовах лівої асиметрії мозку.

Вперше фахівці показали через фізіологічні вимірювання, що пильний погляд зачіпає мозкові системи, які залучені в регулювання фундаментальних мотиваційних реакцій людини. Результати проекту проливають світло на емоційні реакції, пов"язані із сприйняттям людських облич і як ці реакції розвиваються. За словами медиків, виявлення також дозволить розібратися, чому пацієнти з діагнозом аутизму або іншими типами психічних розладів часто уникають прямих поглядів, повідомляє АМІ-ТААС.

Зараз ви читаєте новину «Пильний погляд дуже важливий для роботи мозку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода