Пасивне куріння не тільки завдає шкоди легеням, але може також сприяти погіршенню настрою, стверджують американські вчені.
Ймовірність депресії у некурців, на яких впливає тютюновий дим вдома або на роботі, більш ніж удвічі вища, ніж у інших, йдеться у доповіді, представленій на зборах Американського психосоматичного суспільства в Чикаго.
Люди, аналіз крові яких підтвердив їх схильність до впливу тютюнового диму, який видихають інші курці, частіше демонстрували симптоми серйозної депресії, стверджує автор дослідження Френк Бандейра з кафедри медицини університету Маямі.
Ця робота стала першим американським дослідженням, яке пов"язує пасивне куріння з депресією. Водночас, інше дослідження з аналогічним висновком раніше було проведено в Японії.
Дослідження американців, на відміну від японського, підтверджувало схильність до впливу тютюновому диму шляхом вимірювання рівня котиніну - хімічної речовини, що утворюється в крові після вдихання тютюнового диму.
Зазначимо, дослідження британських вчених, згідно з яким пасивне куріння у багато разів підвищує ризик розвитку пневмонії, астми, бронхіту і отиту у дітей, які живуть в одному будинку з курцями, дало привід членам ради району Редбрідж прийняти особливу постанову. Відповідно до неї, з січня 2012 року в районі буде діяти заборона на усиновлення дітей курцями.
За матеріалом ИноПресса
Коментарі