Ексклюзиви
Середа, 08 вересня 2010 11:31

Паралізованим повернуть здатність говорити

Паралізованим повернуть здатність говорити
Співробітникам Університету Юти (США) вдалося перетворити сигнали головного мозку в слова за допомогою двох сіток з 16 мікроелектродів, поміщених під черепну коробку поблизу мовних центрів - лицевої рухової кори.

Саме вона відповідає за рух лицьової мускулатури під час мовлення, та  зону Вернике, яка майже не піддається вивченню і  якій приписують розпізнавання і розуміння мови.

Експеримент проводився на добровольцях, які страждають на епілепсію і які перенесли краніотомію.

Протягом чотирьох днів піддослідний читав десять слів (по 31-96 разів кожне), які можуть бути особливо корисні паралізованим людям: "так", "ні", "гаряче", "холодно", "більше", "менше", "привіт , "поки що", "хочу їсти", "хочу пити".

Потім дослідники постаралися встановити, які сигнали представляли кожне з цих слів.

Порівнюючи пари, вони могли передбачити потрібне слово в 76% випадків при роботі з сигналами зони Вернике і у 85% - лицевої рухової кори.

Коли вчені відібрали по п"ять електродів з кожної сітки, краще всіх фіксовані сигнали лицьової рухової кори, точність зросла до 90%.

Спроба розпізнати вірне слово з усіх десяти вдавалася рідше: у 28-48% випадків.

Це краще, ніж "метод тику", точність якого становила б-10%, але все-таки недостатньо для пристрою, який переводить думки паралізованого в слова.

Тим не менше вчені переконані, що докази перспективності підходу отримані. Наступного разу в сітках буде по 121 електроду (11 на 11).

Слід зазначити, що в експерименті застосовувався новий тип непроникаючих мікроелектродів, які знаходяться на поверхні мозку.

По суті, це ті ж електроди, які використовуються для електрокортікографіі, але вони набагато менші.

Розмір дозволяє їм реєструвати невелику кількість дуже слабких сигналів, що видаються лише кількома тисячами нейронів.

Нагадаємо, раніше вчені з британського університету Де Монфор розробили технологію, що дозволяє інвалідам грати в тривимірні комп"ютерні ігри за допомогою погляду.

Компьюлента

Зараз ви читаєте новину «Паралізованим повернуть здатність говорити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 169
Голосування 31 жовтня, Усик - Чисора. Як закінчиться бій?
  • 1) перемогою Усика за очками
  • 2) перемогою Усика нокаутом
  • 3) перемогою Чисори за очками
  • 4) перемогою Чисори нокаутом
  • 5) нічиєю
Переглянути