На думку вчених, якщо майбутня мама курить під час вагітності, ризик, що її дитина буде гіперактивною, зростає удвічі.
20% випадків, коли діти страждають на синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ), можна попередити, якщо вагітні жінки кинуть палити.
Ризик захворюваності можна зменшити на 35%, якби на дітей не впливав ще й свинець, який міститься у старих фарбах, грунті та водогінній воді.
Коли на вплив свинцю накладається допологове тютюнопаління, це спричиняє подвійний негативний ефект.
Від трьох до семи відсотків дітей мають СДУГ. Це майже 400 000 осіб, разом із тими, хто відчуває ці проблеми і в старшому віці.
СДУГ це назва цілої групи поведінкових проблемам, пов"язаним з низьким рівнем концентрації уваги.
Симптоми включають імпульсивність, занепокоєння і гіперактивність.
Останні дослідження аналізували дані про 4000 дітей у віці від 8 до 15 років, зібрані між 2001 і 2004 роками з національних баз даних у США.
Про куріння під час вагітності дізнавались із повідомлень матерів, у той час як вплив свинцю оцінювали за допомогою аналізу крові.
Усього у 8,7 відсотка дітей діагностували СДУГ.
Дослідники виявили, що ті діти, матері яких палили під час вагітності, страждають на гіперактивність у 2,4 рази частіше за інших, а діти з високим рівнем свинцю в крові - у 2,3 рази.
Ризик СДУГ був у вісім разів вищий у дітей, що зазнали спільної дії тютюну і свинцю.
Дані по Англії показують, що третина жінок е курцями у момент зачаття.
Доктор Таня Фройліх (Tanya Froelich) заявила, що результати дослідження достовірні й підкріплені дослідженнями на тваринах.
Вона сказала: "Ми знаємо з експериментальних досліджень, що тютюновий дим ще до народження впливає на сполучення хімічних елементів у мозку дитини, які пов"язані з мотивацією та увагою.
Ці зміни носять довгостроковий характер, - додала вона.
Це дуже важливі результати, які зайвий раз переконують жінок у необхідності кинути палити під час вагітності.
Тютюнопаління чинить різноманітну шкоду плоду. Серед проблем - низька вага при народженні, вродженні дефекти, підвищується ризик раптової дитячої смерті.
Ще один негативний наслідок паління під час вігітності - в подальшому у таких дітей частіші випадки захворювань вуха, а це спричиняє порушення слуху в дитячі роки.
За матеріалами dailymail
Коментарі