Американські інженери Еван Ульріх, Деррілл Пайнс і Шон Хамберт з аерокосмічного факультету Університету Меріленда сконструювали керований літальний апарат, що обертається навколо своєї осі.
Кілька років тому автори вирішили запозичити конструкцію майбутнього літального апарату у природи. Це був знайомий усім з дитинства "вертольотик", або, по-науковому, крилатка - плід клена та інших листяних дерев.
Повноцінні вертольоти - складні машини зі збалансованим набором аеродинамічних характеристик, ефективність яких може бути втраченою при значному зменшенні розміру, розповів Ульріх. Тому було сконструйовано пристрій з одним великим, порівняно з корпусом, крилом-лопастю і пропелером в хвостовій частині.
Перший дослідний зразок з'явився в серпні 2008 року. До тепер вдалося побудувати низку робочих моделей розміром від 7,5 до 50 см з легких вуглепластиків. Вони живляться від батарей. Керують ними дистанційно. Пристрої здатні злітати, опускатися і зависати в повітрі. Напрямок руху можна змінити за рахунок зміни кута нахилу крила-лопасті. Тривалість польоту становить в середньому 30 хвилин.
Додатковою перевагою дронів є їх здатність літати в режимі авторотації, коли обертання здійснюється за рахунок набігаючого потоку повітря. На практиці це означає, що, якщо у машини закінчиться заряд батареї, вона не впаде вниз, а опуститься на землю, плавно обертаючись - подібно до свого біологічного прототипу.
Плюс до всього подібні пристрої дуже прості у виготовленні. Отже, будуть дешевими за комерційного виробництва. Винахідники мають намір зареєструвати компанію і зайнятися їх продажем.
Основна сфера застосування цих вертких і маневрених літальних апаратів - 3D-картографія. Якщо встановити на них камеру, вона зможе завдяки обертанню отримувати знімки всього навколишнього простору. Крім того, "на борту" можна розміщувати телекомунікаційне обладнання.
За матеріалами: Компьюлента
Коментарі