Зникнення больових відчуттів, що може спостерігатись у людей у стані сильного стресу, пов'язане з роботою одного з відділів мозку - гіпокампа, який виділяє речовину, за своїм складом схожу на марихуану, пишуть ірландські вчені в статті, опублікованій в журналі Pain.
Почуття болю в людини й тварин, які зазнають жаху або сильного стресу, може майже повністю зникати. Ця важлива властивість дозволяє врятуватися в загрозливих для життя ситуаціях. Вивчення стрес-індукованої аналгезії може мати важливе значення для розробки нових протибольових препаратів.
Група під керівництвом Девіда Фінна, співдиректора центру дослідження болю Національного університету Ірландії, вперше з'ясувала, як саме мозок "вимикає" біль в умовах стресу.
"Організм може пригнічувати біль при екстремальному стресі за допомогою подібної до марихуани речовини, яка виробляється в мозку. Ми вперше встановили, що гіпокамп (відділ мозку, відповідальний, зокрема, за здатність запам'ятовувати) відіграє важливу роль в дії цих ендоканнабіноідов", - сказав Фінн, слова якого наводяться в повідомленні університету.
Він і його колеги змогли продемонструвати, що припинення вироблення ферменту, що розщеплює один з цих ендоканнабіноідов в гіпокампі, продовжує час стресового знеболювання.
Коментарі