пʼятниця, 07 грудня 2012 10:16

Як правильно їздити взимку — поради експерта

Як правильно їздити взимку — поради експерта
Всі маневри на автомобілі слід уповільнити, керувати машиною плавно. Фото: blogs.privet.ru

У дні першого снігу трапляється найбільше аварій. Водії не встигають пристосуватися до нових умов водіння.

"Вони їздять так само, як і влітку чи восени, коли дорога суха. Так само швидко прискорюються, різко гальмують. Але взимку зчеплення з дорогою і видимість стає гіршою, часу на реакцію у водія меншає. Тому зараз слід використовувати інший стиль водіння", - каже інструктор-викладач "Драйв клубу Альфа-щит" Олексій Пилипенко.

Всі маневри на автомобілі слід уповільнити, керувати машиною плавно.

"В зимову погоду видимість стає гіршою. На вікнах збираються краплі талого снігу, на дзеркалах — намерзла крига. Лобове скло найкраще очищене по центру, по бокам біля стійок кузова зазвичай лишаються залишки зметеного снігу. Тому треба уникати частих перелаштувань із ряду в ряд, різких розгонів та великої швидкості. До речі, середню швидкість взимку слід зменшити на третину. Адже є велика ймовірність того, що ви не помітите пішохода чи автомобіль", - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненську маршрутку протаранив мікроавтобус. В аварії загинули водії

Під час їзди в похмуру погоду вмикають ближнє світло фар, щоб позначити себе на дорозі.

Натиск на педаль газу має бути мінімальним.

"Під час ожеледиці їдуть "унатяг", машина не має котитися на "нейтралці" або різко прискорюватися. Навіть на очищених дорогах трапляються ділянки із кригою під снігом або великою кількістю води. Тому там теж не слід використовувати літній стиль водіння. Особливо обережно потрібно починати рух на перехрестях, мостах, біля зупинок, перед світлофорами. У цих місцях часто зупиняється транспорт. Від тепла двигунів і їхньої випускної системи сніг тане. А потім перетворюється через деякий у кригу. Буває, що при стартуванні з місця ведучі колеса пробуксовують. У такому разі краще починати рух із другої передачі", - зауважив експерт.

На міських дорогах інструктор радить займати середній ряд.

"Правий, під тротуаром найрозбитіший. Там їздять вантажівки. Часто зупиняються маршрутки. Та й пішохід, обходячи калюжу на тротуарі, може вийти на дорогу", - додав Пилипенко.

Взимку гальмують двигуном. Так менший ризик заносу та непередбачуваного руху автомобіля.

"З пагорбів, невеликих схилів теж треба котитися не на нейтральній передачі, а на третій або другій, залежно від швидкості. Слід збільшити мало не удвічі дистанцію", - сказав інструктор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через негоду на трасі "Київ-Одеса" перевернулись фури

Керувати автомобілем за допомогою ступеневого прийому.

"Тобто крутити кермо потроху, не завершуючи одним махом поворот. При перестроюванні вказівники повороти краще вмикати раніше, ніж зазвичай, щоб всі учасники руху вас помітили", - додав експерт.

На автомобілях, не обладнаних системою АВS, використовують імпульсне гальмування.

"Не одним разом тиснути на гальма, а потроху, багаторазово. Таким чином ви зімітуєте АВS і убезпечите себе від заносу. Ті водії, які мають АВS, нехай просто тиснуть на гальма. Проте слід пам'ятати, що із цією системою гальмівний шлях збільшується на 30 відсотків. А працювати вона починає на швидкості понад 5-7 кілометрів за годину. Якщо відчуваєте, що зовсім втрачаєте контроль над машиною, її несе, то тисніть одночасно зчеплення і гальма, кермо ставте прямо. Авто зупиниться, і двигун при цьому не заглохне", порадив Пилипенеко.

Перед поворотами треба злегка пригальмувати й перейти на понижену передачу.

"Під час входження в поворот гальмувати не потрібно. Якщо машину починає злегка нести, варто трохи додати газу.

При паркуванні у снігу, треба його утрамбовуть кілька разів. Потім буде легше виїжджати.

"Не слід ставити авто в калюжі. За ніч вона може перетворитися на кригу. Взимку машину на ручник не залишають. Колодки за ніч можуть примерзнути. Краще поставити машину на першу передачу, щоб не котилася. Взимку швидше розряджаються акумулятори, тому авто бажано припаркувати капотом до виїзду. У разі повного розряду легше буде "прикурити" від іншої машини", - резюмував інструктор.

Зараз ви читаєте новину «Як правильно їздити взимку — поради експерта». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути